За словами майора Вадима Ворошилова, 10 жовтня він двічі піднімався в небо за сигналом “повітря”. На п’ятому збитому дроні уламки пошкодили винищувач, і він був змушений катапультуватися.

Вадим “Karaya” Ворошилов, льотчик 204-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил України, розповів про подію зі втратою винищувача після збиття кількох дронів-камікадзе.

Про це повідомляється на сторінці ЗС України.

За словами льотчика, день почався рано вранці за сигналом “повітря”.

Спочатку працював по ворожих “Шахедах” побратим Karaya. Він знищив два дрони-камікадзе. Далі злетів він і вразив ще три дрони. Увечері сигнал знову повторився.

“Здійснив зліт із оперативного аеродрому на півдні України й далі вже виконав знищення повітряних цілей над небом Вінницької області”, — каже Karaya.

На п’ятій цілі уламок дрона-камікадзе розбив ліхтар, скло кабіни, та зруйнував носову частину винищувача. Через кров Ворошилову виявилося складно повноцінно оцінити ситуацію.

“Перша думка — так не хочеться катапультуватися. По курсу побачив якийсь населений пункт. Тоді я не знав, що це за населений пункт. Бачив лише вогні. Перевірив керування літака за вздовжнім каналом, на жаль, він був некерований. За поперечним каналом ним можна було керувати. Побачив перед собою чорну ділянку і встановив, що це ймовірно, поле”, — продовжує Karaya.

Після цього в кабіні почалася пожежа.

Коли вогонь почав наближатися до льотчика, він катапультувався та близько 2 хвилин спускався на парашуті.

Фотографію з пораненнями він зробив, щоб оцінити їхню складність. Під час приземлення продумав подальший план своїх дій.