Роль міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також підконтрольного йому відомства під час проведення місцевих виборів буде визначальною. Однак експерти достеменно не впевнені, що роль Авакова буде на сто відсотків нейтральною і лише формальною.

Про це йдеться в матеріалі “Фактор Авакова: чого чекати від поліції на місцевих виборах”.

Політолог Володимир Фесенко відкидає думку, що глава МВС може грати на боці партії “Слуга народу”, тому що це викличе ще більше напруження навколо нього.

“Роль МВС і міністра на цих виборах буде дуже і дуже визначальною”, – заявив Фесенко.

У виборчих кампаніях минулого року, які призвели до тотальної зміни політичної еліти в країні, Арсена Авакова називали “арбітром виборів”. Нейтралітет глави МВС не залишився без компліментів з боку Володимира Зеленського. Він подякував за чесні вибори “кожному поліцейському” і “окремо пану Авакову”.

Варто також згадати слова Володимира Зеленського:

“Мені здається, це вперше в історії нашої країни, коли міністерство, поліція працювали не на окремого кандидата, а працювали на країну, захищали інтереси України”, – додав майбутній глава держави у своєму відеозверненні у квітні минулого року.

Основний опонент Зеленського Петро Порошенко висловив протилежну думку. Після програної президентської і парламентської компаній він заявив, що “поліція працювала проти нього” і що він не очікував подібного втручання..

Як би там не було, неможливо заперечувати факт, що виборчі перегони минулого року супроводжувалися потужною профілактичною роботою МВС щодо порушень на виборах. Звіти про відкриті кримінальні та адміністративні справи в день голосування публікувалися фактично кожні дві години. Щоравда до вироків дійшло лише в малій частині проваджень.

Разом з тим, координатор “Опори” Ольга Айвазовська вважає, що зараз влада в кожній територіальній громаді розділена між різними партіями. Вона додала, що Аваков – “політичне обличчя, рішення якого виконують всі відомства в юрисдикції МВС”.

Голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що його відомство поза політикою. Він відкинув всі підозри в “політизованості” відомства.

Клименко зазначив, що поліцейські реєструють і розслідують всі заяви про порушення з боку учасників виборчих перегонів.

“Ми поза політикою. І на ті чи інші нападки або, скажімо так, зауваження з того чи іншого політичного табору ми можемо відповісти, пояснити і підтвердити це все документами”, – заявив він.

В 2019 році Україна пережила дві масштабні виборчі компанії, які не викликали серйозних нарікань з боку міжнародних спостерігачів. Переможці виборів назвали це заслугою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Переможені також згадали роль глави МВС, але вже в негативному ключі, звинувативши його в підіграванні партії влади. На майбутніх місцевих виборах міністр і його підлеглі отримають шанс знову пройти “тест на нейтральність”.