У Зеленського розглядають пропозиції щодо скасовування обов’язкового призову молодиків йти на військову службу. А також пропонують перетворити українську армію в професійну.

Про це заявив голова партії “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Я за скасування призову і перехід на суто професійну армію. Але в умовах війни ми не можемо собі цього дозволити. Після війни це питання буде доречним… У мирний час можна вивчати історію і експериментувати з різними моделями”, – зазначив він.

Він нагадав про чисельність російської армії.

“Якщо армія перевищує у 10-15 разів розмір нашої армії, треба робити резерви”, – зазначив Арахамія.

Водночас у команді “Слуги Народу” повідомили про важливе рішення щодо призову на строкову службу. Про це заявила обрана народним депутатом України за списком партії “Слуга народу” Анна Коваленко.

За словами представниці політсили, “Слуга народу” не збирається скасовувати призов на військову службу, залишивши форму комплектування армії змішаної.

“Форму комплектування армії залишаємо змішаною з ряду причин, але будемо вносити зміни в закони “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну службу”, готуємо системні зміни по комплектуванню батальйонів територіальної оборони, системи мобілізації і громадського резерву”, – сказала Коваленко, відповідаючи на питання щодо можливості переходу на контрактну армію.

Вона додала, що також планується внесення змін у закони “Про нацбезпеку “, “Про державну таємницю” та “Про Збройні сили України”.