Офіцер Дмитро Андрющенко, відомий як «Дипломат», висловив думку, що перед відправленням людини на фронт важливо провести підготовку, врахувати її навички та запитати, де вона бачить себе в армії. Він рекомендує успішно залучати громадян до війська, які ухиляються від мобілізації, надаючи якісні пояснення та враховуючи їхні професійні навички.

«Якщо ви хочете, щоб люди від вас не тікали, пояснюйте людям, що ви хочете до них донести. Робіть заяви, пишіть про це у своїх Telegram-каналах або на офіційних сайтах. Пояснюйте, що це не означає, що ви схопите людину й одразу її голу, босу та без навичок закинете в окоп», — наголосив він.

Андрющенко вважає, що створення ефективної професійної армії потребує попередньої підготовки особистості, з’ясування її поглядів на службу в армії та подальше надання відповідної військової спеціальності з урахуванням її професійних навичок.

«Не треба людей зашугувати, залякувати або кидати їх без досвіду кудись. Розмовляйте, тренуйте, готуйте, і тоді ви матимете якісний особовий склад», — додав він.

Важливо, за його словами, щоб чоловіки усвідомили, що рано чи пізно багатьом із них доведеться брати участь у захисті Батьківщини, тому важливо бути готовими до цього виклику.

Водночас у НБУ заявили, що готові взяти участь в обговоренні законопроєкту про мобілізацію в Україні. 25 грудня Уряд України подав до парламенту законодавчі правки з питань мобілізації та проходження військової служби.