Генпрокурор України Ірина Венедіктова заявила, що справа про смерть голови Білоруського дому в Україні Віталія Шишова може бути політизована.

«Ця справа може бути політизована. Я намагаюся якомога менше втягуватися навіть в можливості геополітики», — сказала Венедиктова.
За її словами, в Офісі генпрокурора заслуховують справу щодня.

«Ми заслуховуємо справу кожен день. Чому не з’являється інформація? Тому що ще занадто рано говорити про це», — сказала генпрокурор.

За її словами, розслідування цієї справи перебуває на її контролі.

Нагадаємо, вранці 2 серпня Віталій Шишов вийшов зі свого будинку в Святошинському районі Києва і зник зі зв’язку. Заявляючи про його зникнення, соратники по БДУ припустили, що білоруський активіст вийшов на щоденну пробіжку, оскільки вдома не було знайдено його спортивних речей.

Камери спостереження зафіксували, як Шишов виходив з дому о 9 ранку, а о 10 він мав би повернутися, розповіли в БДУ.

«З його номера було зроблено кілька так званих „глухарів“ (дзвінків, що різко обриваються), однак зараз зв’язатися з ним неможливо, — заявили в БДУ вдень 2 серпня. — Більше на зв’язок він не виходив. Ми прочесали масив, де він зазвичай здійснював пробіжки, але жодних слідів Віталія не виявили».

Телефон білоруса був відключений від відстежування місцеперебування (гугл-аккаунта). Смарт-годинника чи фітнес-браслета він з собою не мав.

Представники Білоруського дому в Україні того ж дня повідомили поліцію про зникнення Шишова і закликали волонтерів продовжити пошуки вранці 3 серпня (добровольців збирали за адресою ЖК Чайка, Бударіна, 3 г — це Святошинський район Києва).

Білоруський дім в Україні – некомерційна громадська організація, яка допомагає білорусам і всім, хто постраждав від дій режиму диктатора Олександра Лукашенка. Білоруський дім допомагає білорусам з легалізацією в Україні, працевлаштуванням, пошуками знімного житла, організовує мирні акції та марші.

Надвечір 2 серпня пресслужба поліції Києва розповіла про зусилля щодо розшуку Віталія Шишова. Про його зникнення правоохоронцям офіційно заявила «співмешканка» білоруса. До пошуків залучили всі чергові наряди столичної поліції та слідчих з кінологами.

Вранці 3 серпня Нацполіція Київ заявила, що тіло Шишова знайшли в одному з київських парків неподалік від місця його проживання. Його знайшли повішеним, мобільний телефон та особисті речі Шишова були вилучені з місця події. Телефон був неподалік від тіла, уточнили в прокуратурі.

Невдовзі після знайдення тіла Шишова його друзі заявили, що в загиблого був зламаний ніс. Однак пізніше голова Національної поліції Ігор Клименко спростував цю інформацію.

«Те, що на даний момент визначено — садна. Просто здерта шкіра на носі, на лівому коліні та на грудях. І, якщо мені не зраджує пам’ять, невелике потертя на верхній частині лівого вуха», — розповів Клименко.