Ситуація на Бахмутському напрямку залишається складною, оскільки ворог не зважаючи на великі втрати продовжує застосовосувати тактику «м’ясних штурмів». Наразі бойові дії на цьому напрямку перейшли до стадії маневрової оборони, і жодна зі сторін не здобула значного тактичного прогресу.

Про це повідомив майор Національної гвардії України Денис Нагорний.

За його словами, позиції Сил оборони України обстрілюють з артилерії та мінометів

«Противник продовжує застосовувати живу силу особливо від Кліщіївки до Богданівки, намагається вийти до рубежу каналу Сіверський Донець – Донбас з метою підтягування резервів артилерії до Часового Яру і безпосередньо нанесення по ньому вогневого удару», — розповів він.

За його словами, росіяни продовжують штурми за підтримки авіації, артилерії та мінометів. Спочатку ворог випускає близько 20-30 новомобілізованих, а за ними вступають в бій більш підготовлені військовослужбовці, які намагаються прорватися на передній край українських позицій.

Нагорний підкреслив, що російські сили змінили тактику, переходячи від прямих артилерійських та ракетних ударів по містах до атак українських логістичних центрів та місць, де можна зігрітись в холодний період.

Він відзначає, що погодні умови також не сприяють активним бойовим діям: коптери замерзають, на літаках утворюється намерзання, іноді важко підняти певний тип безпілотних апаратів. Однак промерзання ґрунту виявляється перевагою для застосування колісної техніки, оскільки болото замерзло.

«Нам дещо щастить в цьому плані, тому що росіяни стали менше застосовувати авіацію, тому що, скоріш за все погода теж впливає на її застосування, і на наші голови стало менше летіти всяких КАБів та ФАБів», — розповів майор Національної гвардії України Денис Нагорний.

Крім того, між Бахмутом та Часовим Яром ідуть складні бої. Юрій Федоренко, командир роти ударних БПЛА 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку.

«Противник продовжує штурмувати, але суттєвих успіхів об’єктивно не мав. Більшість відтинків на Бахмутському напрямку, де працюють потужні бригади Сил оборони, закриті. Противник під час ведення бойових дій зазнає достатньо суттєвих втрат свого ударно-штурмового потенціалу», — повідомив він.

За його словами, нещодавно тиск противника дещо впав, інтенсивність штурмових дій знизилась. Армія РФ у своєму ударно-штурмовому потенціалі видихалась і зазнала значних втрат, зокрема і в техніці, яка забезпечує логістику та прикриття. Однак, пізніше противник почав тиск з новою силою.

«Ворогу вдалося отримати тактично певні успіхи на відтинку дороги від Часового Яру до Бахмуту. Ймовірно, це найскладніший напрямок сьогодні. Окупанти на цьому напрямку б’ють постійно та цілодобово. Але попри те, що за тиждень до нового року і до сьогодні, ударно-штурмові дії РФ тривають постійно, Сили оборони надійно утримують рубежі. Ідуть складні та жорстокі бої», — зазначив він.

Раніше Федоренко зазначив, що на Бахмутському напрямку ворогу важливо повернути всі втрачені позиції, які були відбиті Силами оборони України, та зайняти необхідний плацдарм для штурму Часового Яру.

«На Бахмутському напрямку ворогу важливо повернути всі втрачені позиції, які були відбиті Силами оборони України, та зайняти необхідний плацдарм для штурму Часового Яру. Також окупанти мають намір розвивати успіх у напрямку Костянтинівки, Дружківки, Краматорська та Слов’янська», — повідомив Федоренко.

За його словами, противник буде продовжувати це робити. Єдине, що може зірвати його наміри, — єднання української нації, сила та воля ЗСУ.