У команді президента України Володимира Зеленського вважають, що Мінські угоди потребують уточнення, оскільки вони були укладені п’ять років тому.

Про це в інтерв’ю виданню Die Welt розповів помічник президента України Андрій Єрмак.

“Нове керівництво української держави не тільки словами, але й діями довело, що виконує всі зобов’язання у рамках Мінських домовленостей, а саме відведення військ на домовлених пунктах по лінії розмежування. Від іншої сторони ми очікуємо такої ж готовності. При цьому є зрозумілим, що Мінські домовленості були прийняті 5 років тому і вони вже потребують уточнень”, – заявив Єрмак.

Він зазначив, що у перемовинах команда президента переслідує чітку ціль – відновити суверенітет та цілісність української території, та сподівається, що Німеччина та Франція у цьому підтримають Україну як і раніше.

Говорячи про формулу Штайнмаєра, Єрмак сказав, що вона повинна стати частиною українського законодавства. За його словами, формула регулює лише умови зміни особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей з тимчасового на постійний.

Що стосується проведення місцевих виборів, то найголовніше – це те, що вони мають проводитись за законами України, які передбачають що вибори не можуть відбуватись за наявності на території України будь-яких іноземних військових частин, угруповань, техніки”, – додав Єрмак.

Окрім цього варто додати, що Єрмак також пояснив, навіщо зустрічався з Джуліані.

Помічник Президента України Єрмак контактував з особистим адвокатом Трампа, оскільки хотів переконати його, що в команді Зеленського немає ворогів США.

“Я мав із Джуліані всього лише одну телефонну розмову й один раз із ним зустрівся. Тому що перед другим туром президентських виборів в Україні я почув, як він говорив по телебаченню, що Україна – цілком корумпована країна, а в команді Зеленського є ті, хто проти США. Я був цим шокований”, – розповів Єрмак.

Він пояснив, що у зв’язку з цим запропонував спецуповноваженому США з питань України Курту Волкеру та іншим американським політикам особисто переговорити з Джуліані, аби пояснити, “наскільки той помиляється”.

За словами Єрмака, під час спілкування він довів Джуліані, що Зеленський і команда йдуть на вибори саме для того, аби побороти корупцію. І в нього склалося враження, що йому вдалося переконати адвоката Трампа.