Прем’єр-міністр Олексій Гончарук не готовий миритися з корупцією і “грою на ворога”. В опублікованому 7 грудня інтерв’ю виданню “РБК-Україна” прем’єр заявив, що це його особисті “червоні лінії”.

Журналіст запитав, що має зробити президент України Володимир Зеленський або голова Офісу президента Андрій Богдан, щоб Гончарук вирішив звільнитися.

“Є дві речі, які для мене не є прийнятними. По-перше, корупція. Мене не можна до неї примусити. По-друге, зрада національних інтересів і гра на боці ворога проти України. Моя відповідь полягає у тому, що я не можу уявити ситуацію, коли один чи інший фактор став би між мною і Зеленським, Богданом чи іншою частиною команди… Не можу зараз уявити ситуацію, за якої я пішов би у відставку через дії Зеленського чи Богдана”, – відповів він.

Водночас Гончарук зазначив, що не хотів би говорити, за яких умов пішов би у відставку.

За словами прем’єра, він не планує продовжувати політичну кар’єру після завершення роботи на посаді глави Кабміну.

“Взагалі себе політичним кар’єристом не вважаю. Хочу успішно попрацювати в уряді, по завершенню буду викладати… Наразі політичних планів у мене немає”, – сказав він, зазначивши, що не має президентських амбіцій.

Додамо, що президент України Володимир Зеленський в останній час підкреслює: що за прем’єр-міністра Гончарука і уряд ніхто не тримається якщо вони не виконують узгоджені між Кабміном і Офісом президента задачі.

Також нещодавно зявилась інформвція, про те, що новим прем’єр-міністром України може стати заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів. Про це повідомляють джерела «Страни» на Банковій.

Це трапиться, якщо у Зеленського прийдуть до висновку, що Гончарук став сильно токсичним з точки зору впливу на рейтинг влади.

Ключовий момент – зниження тарифів на опалення вже в грудні. Якщо Гончарук завалить це завдання, то, не виключено, його попросять залишити свій пост.

У свою чергу кандидат політичних наук Олексій Якубін заначив: Зеленський не буде дозволяти членам уряду і депутатам паразитувати на своєму рейтингу. Він публічно кілька разів окреслив очевидну свою позицію: він не вважає тих, хто прийшов у Кабмін – остаточним списоком тих, хто буде п’ять років міністром або прем’єром.