Держава-терористка розпочала криваву війну проти України, але вже сама від цього й страждає

Адже тепер безпека знаходження бази Чорноморського флоту в окупованому Криму неабияк підірвана. Штаб і флот морської авіації вже було атаковано. А Київ отримав більше можливостей для нанесення дальніх ударів, внаслідок чого Москва вирішила вивести з півострова підводні човни класу KILO.

Їх перевели на базування до міста Новоросійськ. Про це заявили в розвідці Міноборони Великобританії.

Згідно з даними розвідки Британії, можливості України для нанесення дальніх ударів зросли, тому загроза для військових об’єктів окупантів у Криму збільшилася.

Зазначається, що тільки за останні 2 місяці були атаки на штаб Чорноморського флоту РФ і його головний аеродром морської авіації.

Британські розвідники зазначають, що у зв’язку з цим Москва вирішила вивести свої підводні човни KILO, які знаходилися в портах захопленого Криму, до міста Новоросійськ Краснодарського краю на півдні Росії.

“Гарантія базування Чорноморського флоту в Криму, ймовірно, була однією з причин, що спонукали президента Росії Володимира Путіна анексувати півострів у 2014 році. Наразі безпека бази прямо підірвана триваючою агресією Росії проти України”, – підкреслили в британському оборонному відомстві.

Додамо, що наближаючись до Криму, наші військові зможуть бити ракетами HIMARS по Севастополю. Весь російський Чорноморський флот, який зараз ховається за півостровом, опиниться у невигідній для оборони позиції.

З огляду на невдачі російської армії як на землі, і на морі, російський Чорноморський флот виявився марним витрачанням грошових вкладень. Таку заяву зробив Бен Ходжес, колишній командувач американських військ у Європі. Видання New Debate представило новий епізод у межах проєкту Renew Democracy Initiative.

За словами Ходжеса, до 24 лютого російський флот контролював майже все Чорне море.

“Цей факт не заперечувався, у них були крилаті ракети — “Калібри”. Але за останні пів року ми зрозуміли, що російський флот не кращий за російську армію”, — зазначив експерт.

Окрім того, затоплення ракетного крейсера “Москва”, вартість якого оцінювалася в 750 млн доларів, звернуло на себе увагу. Але після цього потоплено й інші кораблі, всьому флоту довелося сховатися за Кримським півостровом, тепер російські кораблі бояться проходити поряд з українською береговою лінією. Водночас Україна навіть не має свого флоту.

“Це була асиметрична відповідь України: за допомогою “Нептунів”, “Гарпунів”, інших озброєнь та дронів вдалося відігнати російські кораблі від українського узбережжя”, — пояснив військовий дослідник.

“Великий Чорноморський флот, за винятком, хіба що їх підводних човнів, — це марні витрати. Він не брав участі в бойових діях, — сказав він. — У міру наближення українських сил до Криму вони зможуть запускати ракети HIMARS та інші ракети по Севастополю, і російський Чорноморський флот опиниться у невигідній для оборони позиції”.

Про те, що головною військовою метою України в Криму має стати база Чорноморського флоту РФ заявляв і генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко.

Він наголосив, що військово-морська база росіян повинна бути розтрощена так само, як і крейсер Москва.

“Я офіцер протиповітряної оборони. З трьох військових вузів, які я закінчував, два були якраз по ППО. Як відомо, повітряні цілі знищуються засобами ППО, проте не менш важливі і системи протиракетної оборони, яких у нас поки що, на жаль, немає. Адже важливо знищити носій засобів повітряного нападу. Тобто потрібно знищувати комплекси “Іскандер” до того, як вони пустили ракети, літаки на аеродромах і в повітрі до того, як вони пустили ракети, топити кораблі ЧФ РФ і Каспійської флотилії (ракетні катери, підводні човни) до того, як вони пустили ракети “Калібр”.

Тому військово-морська база Чорноморського флоту РФ в Севастополі – це основна мета в Криму зараз. Флагман Чорноморського флоту – крейсер “Москва” – відомо де. Але ще зберігається головна база. І її доля, на мій погляд, очевидна”, – вважає Романенко.