Державне бюро розслідувань вручило підозри колишньому слідчому, прокурору та чинному судді одного з райсудів Києва. 

Їх підозрюють у вчинені злочинів під час Революції Гідності. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

“Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань 17 січня 2022 року повідомили про підозру: колишньому слідчому СВ Деснянського райуправління ГУМВС України у м. Києві, колишньому старшому прокурору відділу прокуратури м. Києва, який нині здійснює адвокатську діяльність, чинній судді одного з районних судів м. Києва”, – йдеться у повідомленні.

Бюро зʼясувало, що 18 лютого 2014 року колишній слідчий Деснянського райуправління міліції Києва незаконно склав протокол про затримання учасника акцій протесту за нібито участь у масових заворушеннях.

Колишній старший прокурор відділу прокуратури Києва, а нині адвокат, погодив повідомлення затриманому про підозру та безпідставно звернувся до слідчого судді з клопотанням про взяття його під варту. Суддя ухвалив рішення про застосування до потерпілого незаконного домашнього арешту.

Як відомо, співучасники злочинів діяли з метою незаконного перешкоджання акціям протестів, які відбувались у м. Києві на підтримку Революції Гідності.

Дії підозрюваних, кожного у своїй частині, кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Зазначимо, упродовж 2021 року у справах Майдану судами винесено вироків як за три попередні роки разом, притягнуто до відповідальності 53 осіб.