Сьогодні Володимир Зеленський стикається з найбільшим випробуванням свого лідерства, навіть більшим, ніж майже два роки тому, коли російські війська вторгнення перетнули кордон. Проте, наразі Зеленський вже виглядає втомленим.

Про це пише видання The Telegraph.

Видання пише, що Зеленський продовжує наполягати на тому, що Україна поверне собі всю територію, захоплену Росією.

«Хоча після того, як він явно перебрав з обіцянками щодо літнього наступу, здається, він більше не говорить про часові рамки. Дехто, деморалізований невдачею цього контрнаступу, тепер говорить про певні мирні домовленості. Було навіть висловлено припущення, що потенційна мирна угода може бути винесена на референдум», — пише The Telegraph.

Але варто пам’ятати, що будь-який серйозний розгляд мирних переговорів практично гарантує поразку України.

«Якщо відкинути внутрішню політику в США та ЄС, яка, принаймні на даний момент, фактично призупинила подальшу військову допомогу, Байден і європейці досі відмовлялися надавати Україні зброю для перемоги у війні. Це гальмо було застосовано через безпідставний страх спровокувати Росію на ескалацію проти них. За будь-якого натяку на мирні переговори з українського боку до цього додасться новий страх, що Росія відмовиться погоджуватися, а якщо погодиться, то вийде з переговорів. «Провокаційні» поставки зброї надовго припиняться. Путін дуже добре це розуміє, саме тому він неодноразово заявляв, що готовий до мирних переговорів», — йдеться в повідомленні видання.

Журналісти видання заявляють, що Зеленський має покласти цьому край.

«Оскільки цьогорічні вибори навряд чи відбудуться в розпал конфлікту, він повинен сформувати уряд національної єдності, щоб допомогти контролювати дедалі більш роз’їдаючі внутрішні розбіжності, які можуть лише послабити військові зусилля України. Він також повинен викласти єдине стратегічне бачення своєї країни», — йдеться в статті.

«Зеленський може бути виснажений майже двома роками війни, але зараз він повинен зосередитися на тому, щоб повернути собі ініціативу», — підсумували у The Telegraph.

Додамо, що днями раніше президент України Володимир Зеленський наголошував, що витримати цей рік — означає витримати всю цю повномасштабну війну, яку Росія веде проти України.

Про це глава держави сказав у вечірньому зверненні до українців.

Президент зазначив, що постійно перебуває на зв’язку з військовими, з українськими командувачами.

«Кожного дня, кожної ночі цього року — нові жорсткі бойові зіткнення. Найбільш інтенсивні бої — Авдіївка, Мар’їнський напрямок, Бахмутський, Лиманський, Куп’янський. Південь нашої держави. Абсолютно героїчна робота наших воїнів. Усіх Сил оборони та безпеки. Кожної бригади, яка на передовій. Кожного підрозділу. Усіх, хто працює на оборону. Усіх, хто допомагає», — повідомив Зеленський.

«І головний пріоритет нашої держави — незмінно — дати все необхідне для захисту України та для наших активних дій. Боєприпаси. Дрони. Техніка. Особовий склад. Витримати цей рік — означає витримати всю цю війну. Важливий час. Багато в чому вирішальний. Дякую всім, хто це усвідомлює. Хто допомагає державі ставати сильнішою, а нашим воїнам — мати змогу знищувати ворога», — наголосив глава держави.

Крім того, президент заявив, що триває робота з усіма партнерами й для того, щоб цього місяця Україна отримала достатній обсяг оборонних пакетів.

Хоча, на думку журналістів The Telegraph не є адекватним говорити Заходу, що українці воюють не лише за свою країну, але й за всю Європу, яка сама опиниться під загрозою з боку Москви, якщо Путін досягне успіху в цій війні.

«Це, безумовно, правда, але немає жодних ознак того, що президент США чи західноєвропейські лідери справді в це вірять. Якби вони в це вірили, вони б уже давно зробили все можливе, щоб стримати Путіна і надати Україні величезну кількість зброї, необхідної їй для перемоги над Росією», — пишуть вони.