Громадяни країни-агресора починають відчувати негативні наслідки воєнних дій. При цьому підтримка російського населення не збільшується.

Про це на прес-конференції із президентом Естонії заявив Володимир Зеленський. Водночас глава нашої держави наголосив, що українці проти цієї війни з першого дня.

Президент наголосив, що підтримка самим населенням Росії повномасштабної війни проти України не зростає.

«Ми вважаємо, що вони всі винні у тому, що відбувається: і в смертях, і в тортурах. Але все ж таки вони почали відчувати цю війну на собі. Санкції. Економіка у них падає. Вона не зростає. Дефіцит зброї, тобто склади, все це падає, а не росте. Я не хочу сказати, що це дуже швидко відбувається, проте все це відбувається», – підкреслив Зеленський.

Також він наголосив, що тривала війна не приносить користі Україні, і це не відповідає дійсності.

«Війна не йде на користь України якась. Ми проти цієї війни з першого дня і будемо проти до останнього, звичайно. Але сьогодні ця пауза – це можливість перегрупуватися для Росії», – наголосив український лідер.

Президент Зеленський пояснив, що протягом першого року повномасштабної війни агресор – Росія – зазнав значних втрат у своїх військових частинах, серед бойових та кадрових офіцерів, у тому числі тих, хто має досвід участі у різних конфліктах, таких як Чечня, Афганістан, сирійські та африканські воєнні дії. Президент зазначив, що російські військові брали участь у різних конфліктах у всьому світі.

«Вони втратили скелет своїх вагнерівців і зараз хочуть нарощувати вагнерівців. Зараз хочуть мобілізувати зеків і будувати з них нові вагнерівські бригади. Ви бачите, вони хочуть. Чому хочуть завжди це, тому що є дефіцит. Пауза йтиме їм на користь», — наголосив Глава держави.

Звернемо увагу, що в Росії назріває революція, невдоволення населення активно зростає і незабаром може вилитися у масові протести, прогнозує політтехнолог Аббас Галлямов.  

«Всі історії мають накопичувальний ефект … невдоволення спочатку довго-довго накопичується, а потім вибухає… Будь-якій вдалій революції передує якась кількість невдалих. У Росії було багато невдалих спроб… Поки це не призвело до падіння режиму, але це всього лише означає, що весь той негатив, який призвів до тих спалахів протесту, не будучи реалізованим, продовжує накопичуватися. І зараз приводів для невдоволення все більше, — зазначив він. — 250 тисяч людей (убитих в Україні) не призвели до вибуху невдоволення, а ось 300-350, умовно кажучи, приведуть».

Усього за час повномаштабного вторгнення знищено близько 367 тис 620 загарбників.

За його словами, ніколи революції не робляться відразу:

«Для цього потрібно, щоб збіглося безліч факторів. Зараз ці фактори накопичуються, їх все більше. Є головне — невдоволення більше половини суспільства, яке не хоче, щоб Путін продовжував правити. Існує фундаментальне протиріччя між владою та суспільством у цьому сенсі. Відповідно, головна передумова до революції є. Потрібна просто якась кількість тригерів, щоб це все вибухнуло. Цілком можливо, що це станеться саме під час виборчої кампанії. Особливо, якщо, наприклад, виборча кампанія накладеться на вдалий наступ ЗСУ».

А от політолог, радник керівника УДА з інформаційних питань Вадим Денисенко навпаки вважає, що на даний момент малоймовірно, що Кремль активізував створення нових ПВК, тому що путінський режим побоюється протестів в країні-агресорі РФ.

«Якщо дивитися на цю історію, як на повторення «Вагнера», то це не так – станом на зараз, ймовірність такого сценарію мінімальна, якщо взагалі не нульова. Принаймні до президентських виборів. Але в той же час Кремль завжди боїться подібних історій, і тому Путін намагається утримувати баланс. Є різні відомства зі своїми силовими частинами, які дуже часто між собою конкурують», ‒ сказав він.

Як каже Денисенко, диктатору Путіну слід очікувати проблем не стільки від військовослужбовців, скільки від соціально-економічної ситуації в країні-агресорі РФ.