Україна розраховує на допомогу американських партнерів в прискоренні євроатлантичної інтеграції. Київ усвідомлює роль США в НАТО.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, Україна досягла значного прогресу в необхідних реформах.

“Ми усвідомлюємо роль США в НАТО, а тому розраховуємо на допомогу наших американських партнерів в прискоренні євроатлантичної інтеграції України”, – зазначив Кулеба.

Міністр додав, що попри підтримку зі сторони США, до кінцевої мети доведеться пройти шлях.

“І, безумовно, маємо працювати з тими європейськими країнами, які, коли йдеться про несвоєчасність нашого членства в НАТО, своїми заявами про недостатність реформ в Україні приховують банальне небажання дратувати Росію”, – додав Кулеба.

Окрім того, Дмитро Кулеба вкотре наголосив на важливості долучити США до врегулювання ситуації на Донбасі. Зараз вже опрацьовують питання, яким буде формат такого залучення.

Україна наполягає на залученні США до переговорів щодо Донбасу.

“Наша позиція полягає в тому, що без активного залучення США до переговорного процесу суттєво поліпшити безпекову ситуацію на Сході буде вкрай складним завданням. Який це може бути формат? Це питання зараз якраз пропрацьовується”, – сказав очільник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також розповів про постачання Javelin і переговорах про постачання іншої американської зброї.

За словами міністра, політичне керівництво Сполучених штатів запевнило Зеленського, що буде і далі підтримувати обороноздатність України і народу країни. Незабаром очікується візит міністра оборони США Ллойда Остіна.

“Уже в цьому році Україна отримає партію бронебійних систем Javelin. Не виключаю, що ми зможемо вийти на домовленості і по іншим видам оборонного летального і нелетального обладнання. Зі зрозумілих причин, деталі я розголошувати не можу. Ми очікуємо візит міністра оборони США в Україні”, — розповів Кулеба.

Питання журналіста стосувався того, чи може Україна розраховувати на отримання від Пентагону ЗРК Patriot. Точно відповідати на нього міністр не став, пославшись на те, що не може озвучувати всіх деталей.

За словами глави МЗС, восени США і Україна приймуть нову Хартію про стратегічне партнерство. Це стане своєрідним перезавантаженням комісії зі стратегічного партнерства.

Що поставляє США Україні

Перше постачання летального озброєння в Україні було 1 березня 2018 року. Тоді Сполучені штати продали української армії 210 ракет і 37 пускових установок Javelin на 47 млн доларів. Повторну партію комплексів передали у 2020 році вже на 60 млн доларів.

У травні 2019 року українська армія отримала контрбатарейні радари класу AN/TPQ-36. Вони призначені для виявлення і знищення артилерії, визначаючи їх координати.

Також США дозволили закуповувати снайперські гвинтівки Barret. Їх поставили в один із спецпідрозділів Сил спеціальних операцій. Українська армія отримувала або закуповувала ряд інших зразків озброєння й оснащення, включаючи комп’ютери для тренувальних баз, гвинтівки, прилади нічного бачення.