На думку народного депутата від “Європейської солідарності” Олексія Гончаренко, закон про олігархів, підтриманий Верховною Радою у першому читанні, може бути використаний для обмеження прав людини, тиску на бізнес і шантажу ЗМІ. Одразу відзначимо, що Олексій соратник одного дуже відомого в нашій країні олігарха.

Таку заяву він оприлюднив своїй сторінці у Facebook.

На думку нардепа, в документі “під начебто правильними речима приховується банальне порушення Конституції”.

“Це стосується наділення президента та РНБО новими непередбаченими раніше повноваженнями, обмеження прав людини залежно від майнового стану, опосередкованого введення цензури в медіа. Пропонується, щоб рішення про визнання особи олігархом приймалося Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету міністрів, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету України. При цьому хто конкретно підпадає під нове досить розмите визначення – досі незрозуміло. Виходить, що навіть звичайні бізнесмени у небезпеці,”, – пише політик.

Як заначив Гончаренко, всі експерти сходяться у думці, що у законопроекті “терміни наче у юридичному тумані”. І це вже зараз тримає всі галузі у страху та напруженні, “адже хто сьогодні олігарх будуть вирішувати конкретні люди ледве не за своїм бажанням”. От тільки в РНБО працює не одна людина. І, як показує досвід, вони приймають дуже правильні для країни рішення.

Гончаренко також висловив впевненість, що цей закон необхідно направити на перевірку до Венеціанської комісії, “щоб зняти всі питання”.

Цікаво за кого так сильно хвилюється Гончаренко, за одного з найбагатших в Україні людей, експрезидента Петра Олексійовича чи може нардепа хвилюють інтереси, ще якихось не бідних людей.

Нагадаємо, президентський законопроєкт про олігархів Рада прийняла в першому читанні 1 липня. У законі, зокрема, пояснюються основні критерії визначення поняття «олігарх».

А нещодавно, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що ллігархи впливають на законодавчу владу в Україні, тому з цим треба боротися, оскільки їх вплив – загроза. Прийняття антиолігархічного закону не відлякають від України інвесторів.

Про це він сказав у інтерв’ю телеканалу «Україна 24».

«Це потрібно визнавати, що вплив олігархів на законодавчу владу існує, на превеликий жаль. Якщо вони мають вплив – це загроза» – сказав він.

Данілов також прокоментував заяву спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про те, що реєстр олігархів повинен формувати не РНБО і цю норму потрібно виключити із законопроєкту.

«Якщо він вважає, що кого-небудь з членів РНБО можуть корумпувати олігархи, тоді треба безпосередньо вказувати, хто до цього схильний. І чи є серед 23 членів РНБО люди, які можуть піддатися цій спокусі», – підкреслив Данилов.

Своєю чергою, у програмі “Перші особи” з Оленою Трибушною на 24 каналі заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук розповіла, що завдяки монобільшості Рада ухвалює багато рішень, але попри це є постійні намагання їх “збити”.

У відповідь на запитання про те, як Кравчук оцінює вплив олігархів на український парламент, нардепка зазначила, що він є “високим”.

Наприклад, за її словами, у Верховній Раді “збивали” екологічні закони, які зобов’язували певні фінансові групи вкладати впродовж багатьох років великі суми в модернізацію своїх виробництв.

Ось і яскравий приклад впливу олігарха на депутатів. Тільки українцям вже набридло терпіти це. І якщо закон таки зможуть прийняти – справедливість нарешті відновиться.