Минув майже тиждень, як у росії оголосили часткову мобілізацію. За нормальних обставин щойно мобілізованих мали б певний час навчати та готувати до участі у бойових діях.

Однак, через величезні втрати росії у війні перші мобілізовані можуть з’явитися на фронті вже найближчими днями. Про це 24 каналу розказав військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, було цілком прогнозовано, що мобілізовані першої хвилі, незалежно від їхньої якості, віку та стану здоров’я, потраплять на фронт дуже швидко.

“Я їх називаю смертниками, тому що у росії сьогодні катастрофа з особовим складом, немає ким поповнювати повсякденні втрати, яких зазнають російські війська. Тому вони мобілізованими у цю першу хвилю будуть просто затикати дірки, які ми постійно, щодня робимо в їхніх частинах,”– пояснив Жданов.

Відтак, не виключено, що вони з’являться у зоні бойових дій вже завтра – післязавтра, однак, як зауважив військовий експерт, це буде якісне “гарматне м’ясо”. Інакше складно охарактеризувати їхній рівень підготовки та їхній рівень навченості для ведення бойових дій, тим паче в таких жорстких умовах.

СКІЛЬКИ ЛЮДЕЙ РОСІЯ МОЖЕ МОБІЛІЗУВАТИ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
Жданов припустив, що у найближчі тижні країна-агресорка зможе набрати до 100 тисяч осіб. Мова йде про спроможність зі всієї держави. Здебільшого там будуть ті, хто є ідеологічно налаштованим, або законослухняні – ті, що прийдуть, отримавши повістку.

Він додав, що така кількість мобілізованих буде фактично межею, адже всього російські частини можуть прийняти до 130 тисяч мобілізаційного резерву.

“Потім почнеться колапс в плані того, що людей не буде, куди дівати, або вони будуть змушені зробити зупинку, щоб цих розсортувати, відправити, а потім набирати наступну партію”, – пояснив військовий експерт.

Зазначимо, що наразі окупанти вдалися до оборони окупованих територій на тлі успішного контрнаступу ЗСУ. Як повідомляє Інститут вивчення війни, на сході, зокрема, у Харківській та північній частині Донецької областей українські війська продовжують досягати успіхів у районі Лиману.
Аналітики припускають, що ЗСУ взяли під свій контроль Маліївку Харківської області (25 км на північний захід від Лимана).

Також передбачається, що наші військові також могли звільнити Шандриголово (12 км на північний захід від Лимана), Карпівку (20 км на північний захід від Лимана) і Нове (19 км на північний захід від Лимана) в Донецькій області. Однак це потребує підтвердження. Не виключено, що українські війська розширили свій плацдарм на північ від Дробишевого та намагаються оточити росіян у Лимані з північного заходу через Нове, Ставки та Колодязі.

Війська РФ продовжують наземні атаки у Донецькій області. Зокрема, обстріли вздовж лінії зіткнення у районі Бахмута, Краматорська, Авдіївки та Донецька. Аналітики припускають, що росіяни планують оточити чи охопити українські позиції у східному Зайцевому з окупованих позицій на Донбаській електропідстанції.

Також противник продовжує атакувати українські позиції вздовж залізниці біля Білогорівки. Тим часом українські бійці відбивають російські штурми в районах таких населених пунктів як: Спірне, Соледар, Підгородне, Бахмут, Вимка, Курдюмівка, Новомихайлівка, Першотравневе та Майорськ.

Тим часом українські сили продовжують кампанію блокування росіян на Півдні, націлюючись на ворожі наземні лінії зв’язку та ключові позиції. Наразі виділяються три зони кінетичної активності: на південь від кордону Херсонської та Дніпропетровської області, поблизу українського плацдарму через річку Інгулець та на схід від міста Миколаєва.

З останнього – українські бійці вдарили російською військовою технікою в Давидовому Броді, а окупанти продовжили обстріл позиції ВСУ на схід від Миколаєва. Нагадаємо, за даними ранкового зведення Генштабу, українські бійці вразили понад 30 районів скупчення росіян і відбили низку атак на Донеччині.