Економічної доцільності у “Північному потоці-2”, як би не було шкода визнавати Кремлю, немає, розпочинає свій допис у Facebook Лана Зеркаль. Далі в оригіналі:

Перша “ластівка” від учасників консорціуму “Північного потоку-2”: німецька компанія з видобутку природного газу і сирої нафти Wintershall Dea, яка є однією із п’яти учасників проєкту, заявила про завершення фінансування “Північного потоку-2” через санкції США. Компанія вклала у проєкт 730 мільйонів євро, про що йдеться у її річному звіті. Подальші виплати не плануються.

Ну і ви пригадуєте, як у липні 2020 року польський антимонопольний регулятор UOKiK офіційно оштрафував “Газпром” за ненадання інформації щодо будівництва “Північного потоку-2” на суму близько 57 мільйона доларів. Пізніше, у жовтні, UOKiK наклав загальний штраф на учасниць проєкту в розмірі 100 млн доларів, а на “Газпром” – в розмірі 7,6 мільярда доларів, зобов’язавши припинити контракти з фінансування “Північного потоку-2”.

А все чому? Бо у 2017 році, незважаючи на відсутність згоди на створення спільного підприємства, шість компаній-учасників консорціуму “Північний потік-1” уклали ряд угод про фінансування “Північного потоку-2”.

Сьогодні ринок газу розвивається дуже активно. Інвестиції за останні роки в інші трубопроводи, термінали для імпорту LNG та інтерконектори в Європі вже забезпечили достатньо поставок для задоволення енергетичних потреб Європи. Економічної доцільності у “Північному потоці-2”, як би не було шкода визнавати Кремлю, немає. Чекаємо рішення інших учасників консорціуму. Пора виходити.

Варто зазначити, що група підтримки України в американському Конгресі заявила, що необхідно запровадити санкції проти газотранзитного проекту «Північний потік 2» а також проти тих, хто проводить діяльність, що підпадає під санкції.

Конгресмени наголосили на загрозах, які несе газпромівський проект для безпеки України та Європи.

«Цей зловмисний проект російського впливу зашкодить безпеці України, яка вже сім років потерпає від брутальної російської агресії та вторгнення, що спричинило загибель більше 14 000 українців, – йдеться в заяві. – Він також поглибить енергозалежність Європи від Росії, що посилить вразливість наших трансатлантичних союзників та партнерів до політичного тиску з боку Кремля».

«Конгрес США підтримує Україну, яка продовжує захищати східний фланг Європи від російської агресії та зловмисного впливу», – йдеться в заяві, співавторами якої виступили конгресмени від Демократчної партії США Марсі Каптур та Майк Квіглі а також конгресмени-республіканці Браян Фіцпатрік та Енді Гарріс.

Законодавці привітали подання Державним департаментом звіту до Конгресу стосовно заходів проти «Північного потоку 2», але наголосили на необхідності «швидкого запровадження санкцій».

«Намір Конгресу чіткий – «Північний потік 2» ніколи не повинен бути завершений», – йдеться в заяві.