Якби «…влада попередила про початок повномасштабного вторгнення заздалегідь» ви не повірили б – про це у Мережі пише позаштатний радник глави ОП Олексій Арестович.

Ви б сміялися і глибокодумно міркували про те, що «…Зеленський вже не знає, як підтримати свій провалений рейтинг».

Частина б повірила. Почалася б паніка національного масштабу, керувати якою ніхто на сучасному світі не вміє – зазначає Арестович.

Масове зняття грошей, масове залишення країни, розрив виробничих ланцюжків, бюджетна криза і вже в березні не було б на що купувати снаряди – як точно зауважив Президент.

Крім того, він підкреслює, що немає прикладів в історії, коли держвлада попереджала своїх громадян про початок війни

З дуже простої причини – людство не перебуває на стадії розвитку, коли вміє справлятися з наслідками таких попереджень. Чи були помилки під час підготовки до війни? Звісно. Людство не знаходиться у фазі, коли воно вміє здійснювати процеси такого масштабу без помилок. Тільки визначення ступеня та роду таких помилок – справа вузької групи професіоналів – зазначає Арестович.

Що можуть у цій ситуації широкомаси? Вимагати створення спеціальної комісії з розслідування підготовки до війни – після війни. Дати оцінку нинішній владі на виборах – відповідно до своїх міркувань. Тільки пам’ятайте – не лише громадяни «…не вивезли свої родини» – наголошує радник ОП.

Президент теж не вивіз своєї сім’ї і вона зустрічала початок війни тут.

При тому, що на його сім’ю спеціально полювали. І полюють. І її захоплення та знищення було окремою частиною плану «спецоперації». Чи можна було б попередити населення про війну, попри відсутність таких прецедентів у світовій історії? Можна, можливо. Але для цього потрібно було мати безпрецедентну довіру між владою та народом. А хто підривав цю довіру – і найактивніше якраз у період підготовки до війни? Чи не ті, хто підриває її і зараз, волає: – Не готувалися (нецензурна лайка)_! – емоційно підкреслює Арестович

Він також задається питанням:  що і на кого ви працювали тоді і зараз?

Зеленський має лише один великий недолік: він надто добрий. Занадто людяний – каже політик.

Інакше, за підрив довіри до вищого військово-політичного керівництва в період підготовки та під час відображення військової агресії крикуни присіли б на лавку.

І ось це було б – головним елементом правильної підготовки до агресії.

Водночас вже далі Арестович пише, дивуючись: скільки сміливих, виявляється, в країні.

Якби їх заздалегідь попередили, вони б ух! А я ось добре пам’ятаю, як ми вдень з вогнем шукали сміливих перших тижнів зо два і не могли знайти, нікого крім військових та силовиків. І це не всіх. Далеко не всіх – продовжує він далі.

Пам’ятаю, як вельми шановні люди, не говоритимемо – хтось, боялися.

Бачив силовиків, що втекли цілими керуваннями. Бачив список місцезнаходження ЛОМів, найхоробріші з яких хоробрилися хтось із Закарпаття, а хтось – з Європи. Розповідали, як треба перемагати.) і зараз розповідають. Ще сміливіше.) Шоб я був такий хоробрий відразу, як ви потім – закінчує Арестович.

Зазначимо: напередодні Президент Володимир Зеленський заявив, що українську владу попереджали про російське вторгнення, проте конкретних даних партнери не надавали. Він також заявив, що якби людям розповідали про можливу війну раніше, то це призвело б до масштабної паніки, і захищатися було б важче.

Якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають з країни”.

“І ось що сталося, коли почалося вторгнення — ми були настільки сильними, наскільки могли бути. Частина наших людей виїхала, але більшість залишилася тут, воювали за свої домівки. І як би цинічно це не звучало, але це люди, які все зупинили”.

“Одна справа, коли хаос контрольований і це військовий час — ти керуєш державою по-іншому. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру.

І зовсім інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників та інституцій. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць навіть без зброї – це вже велика війна для нашої країни” – підсумував президент