Німецька опозиція в Бундестазі закликали терміново збільшити постачання зброї України через швидку зміну ситуації на фронті, про це повідомляє Spiegel. Голова опозиційної партії ХДС Фрідріх Мерц заявить, що Україні може вистачити запланований обсяг зброї для того, щоб відвоювати захоплену територію.

«Україна потребує більшої військової підтримки», – заявив він.

Мерц також підтримав рішення НАТО збільшити оперативне угруповання до 300 тисяч військових. Він наголосив, що війна проти України — це напад, у тому числі на нашу свободу.

Через місяць після початку російського вторгнення в Україну під безпосереднім командуванням НАТО знаходилося 40 тисяч союзних військ, при цьому кожна існуюча бойова група була різко посилена — у Польщі чисельність військовослужбовців збільшилася з 1010 до 10 500, чотири нові бойові групи було створено у Словаччині, Угорщині. Румунії та Болгарії.

За інформацією джерел іспанського видання El Pais, нова стратегія НАТО покладе край зв’язкам з Москвою. Зокрема, Росію буде позначено в концепції як пряму загрозу. Щодо Китаю, то європейські союзники виступають за те, щоб не посилювати напруженість із Пекіном. Так, КНР розглядатиметься не як загроза, а як геостратегічний та системний виклик.

Нагадаємо, що Німеччина обіцяла поставити Україні САУ Gepard, гаубиці Panzerhaubitze 2000, зенітні системи Iris-T та СРЗО Mars. ФРН критикують за зволікання з постачанням зброї, зокрема в рамках кругових постачань. Греція, яка планувала передати десятки БМП, назвала німецьку схему знущанням з України. Також відомо, що Німеччина пригальмувала військову допомогу з боку Іспанії. При цьому в уряді ФРН стверджують, що саме з організаційних причин та проблем безпеки говорити про графіки постачання зброї Україні складно.

До того ж німецький канцлер Олаф Шольц під час заключних заяв на полях G7 заявив, що для відновлення України потрібен новий “план Маршалла”. Канцлер ФРГ також зазначив, що весь світ має невизначеність через події в Україні. Зокрема, лідери G7 домовилися встановити межу цін на російську нафту і надати продовольчу допомогу на мільярди доларів, щоб запобігти голоду, викликаному війною в Україні. За словами Шольца, сім провідних економік світу разом підтримують Україну та країни G7 підвищать ціну війни для Росії.

 “Як G7, ми єдині на боці України і продовжуватимемо її підтримувати. Для цього ми маємо прийняти важкі, але необхідні рішення. Я дякую Володимиру Зеленському за участь сьогодні. Ми продовжимо посилювати тиск на Путіна. Ця війна має закінчитися”, – написав він.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що відносини з Росією вже не можуть повернутися до рівня, який існував до повномасштабного російського вторгнення в Україну. Як повідомляє  Zeit, про це Шольц заявив у відеозверненні за підсумками другого дня саміту “Великої сімки” в Німеччині.

“У відносинах із Росією не можна повернутися в час до російського нападу на Україну”, – заявив він.

Канцлер Німеччини також наголосив, що через війну в Україні міжнародні відносини зазнають довготривалого і глибокого удару, а Росія порушила всі міжнародні угоди про співпрацю між державами. Шольц зазначив, що президент України Володимир Зеленський наочно зобразив ситуацію в Україні та подякував за міжнародну підтримку, яка буде потрібна ще тривалий час у майбутньому.

“Ми всі продовжимо підтримувати Україну в її обороні від Росії”, – запевнив канцлер.

Очікується, що тема війни Росії проти України також домінуватиме на саміті НАТО в Мадриді, куди з Німеччини прибуде більшість лідерів G7. Як повідомлялося, у неділю, 26 червня, у замку Ельмау в Німеччині стартував триденний саміт країн G7. Однією з головних тем переговорів стане Україна та війна, розв’язана Росією.