За словами глави Офісу Президента Андрія Єрмака, очільник держави Володимир Зеленський є дуже відкритою людиною. Він завжди хоче спілкуватися – чи то з людьми на вулиці, чи з міністрами.

Відтак, впливати на президента чи обмежити його – неможливо. Про це Єрмак розповів в інтерв’ю “Бабелю”.

У глави Офісу Президента запитали чи монополізував він вплив на президента, як це роби його попередник Андрій Богдан. Відтак, Єрмак кинувся пояснювати: цього не може зробити ніхто.

“Президента неможливо обмежити, хто б цього не хотів. Він дуже відкрита людина і завжди хоче спілкуватися — від людей на вулиці до міністрів і їх заступників. Особисте відчуття для нього дуже важливе, і це неможливо змінити. Коли я можу якісь речі взяти на себе, роблю це, щоб він не витрачав час”,– пояснив він.

Водночас Єрмак не надто охоче говорить про свого попередника. Він лише зауважує, що під час своєї першої прес-конференції подякував йому за роботу.

“Я дякував Богдану на першій прес-конференції за його роботу і повторив би ці слова і сьогодні. Не зважаючи на події, які трапилися потім, не зважаючи на його інтервʼю Гордону”, – пояснив він.

Що такого Богдан сказав в інтерв’ю Гордона?

Попередній очільник ОП зізнався, що Єрмак відразу йому не сподобався, так само як і він йому.

Крім того, очільник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що вважає інформацію про спецоперацію спецслужб щодо вагнерівців повною вигадкою. Окрім того, на його переконання, ця історія спланована проти офіційного Києва та команди українського лідера Володимира Зеленського.

Чому про неї пишуть українські журналісти та різноманітні впливові медіа – для глави ОП просто “загадка”. Своєю думкою з цього приводу Андрій Єрмак поділився під час інтерв’ю “Бабелю”.

“Уже багато разів про це сказав: вся історія з вагнерівцями вигадана від початку до кінця. Наради, про яку писав Бутусов, ніколи не було. Моя версія – це добре спланована операція, спрямована проти нашої країни”, – заявив представник Володимира Зеленського.

За словами Андрія Єрмака, він чудово усвідомлює, чому цим займаються спецслужби інших країн.

“Але чому свідомо чи мимоволі до цього були залучені українські журналісти і хтось з українських політиків – питання”, – поскаржився глава ОП.

На переконання Андрія Єрмака, операція з поширення дезінформації “точно зовнішня”. Він також наголосив, що слідство покаже, чи “був хтось усередині”. За його словами, справою займається ДБР, тому українські громадяни в найближчому майбутньому отримають усі відповіді.

Як уже згадувалося раніше, скандал з бойовиками ПВК “Вагнера”, яких спочатку затримали в Білорусі, а потім повернули Росії, не вщухає ще з липня 2020 року. Офіційний Київ просив тоді ще легітимного президента Олександра Лукашенка видати їй частину вагнерівців, бо вони воювали на Донбасі на боці окупантів. Однак диктатор все ж вирішив повернути їх Росії.

Згодом відомі українські журналісти Юрій Бутусов та Яніна Соколова опублікували дані про те, що затримання вагнерівців у Білорусі із самого початку було спецоперацією СБУ, яка зірвалася через злив інформації в Офісі Президента. Команда Володимира Зеленського називає це вигадками. Окрім того, ДБР викликало журналістів на допит через оприлюднені ними дані.