Російські загарбники повернулись у Кремінну і лише створюють видимість своєї масової присутності в окупованому місті.

Про це повідомив Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай у Telegram

 “Окупанти повернулися до Кремінної, позривали українські прапори – створюють видимість своєї масової присутності в місті.

Вимкнули інтернет на всіх окупованих територіях, аби люди не змогли передавати нам інформацію.

Фактору неочікуваності на Луганщині не буде – треба запастися терпінням. Завтра ми в Луганську, на жаль, не будемо…але скоро”.

До того ж, за словами Гайдая, на деокупованих територіях, перш за все, відновлять мобільний зв‘язок та інтернет, та іншу критичну інфрастуктуру.

На Луганщинщині створено обласний штаб з деокупації наших територій: “Готуємо структури до повернення додому (правоохоронні органи, ДСНС, пошта, медицина, ЦНАП та інші), аби оперативно відновлювати життєдіяльність у громадах”.

Окрім того, Гайдай повідомив, що для “підвищення обороноздатності” росіяни відключили мобільний Інтернет на Луганщині, і продовжують вивозити награбоване в бік Російської Федерації.

“Окупаційна влада Луганщини продовжує стверджувати, що нібито на території регіону, або як вони кажуть “республіки”, нічого загрозливого не відбувається. Тільки от про всяк випадок в області відключено мобільний Інтернет.

Як пояснює місцевий оператор, це розпорядження органів окупаційної влади – для забезпечення обороноздатності і безпеки. Раніше вони на цих питаннях не акцентували уваги”.

Також зазначається, що черги на пунктах пропуску, за словами Гайдая, вже котрий день не меншають.

“Лише на ділянці траси Старобільськ – Луганськ відзначено близько трьохсот цивільних автомобілів, переважно із державними номерними знаками Харківської області. Більшість транспортних засобів – із причепами, завантаженими награбованим майном, за кермом російські військові”, – повідомляє він.

Водночас, за словами Гайдая, військове керівництво РФ продовжує пошук охочих воювати серед ув’язнених, зокрема, в колоніях Тульської області.

“Обіцяють засудженим зняття судимості в обмін на службу терміном три місяці, для рецидивістів або засуджених за особливо тяжкі злочини – шість місяців. Проте жодні контракти із бажаючими не підписуються”, – зазначає голова Луганської ОВА.

До всього: Гайдай також повідомив про обстановку на фронті

“Протягом доби для підтримки дій наземних угруповань авіація Сил оборони завдала 12 ударів по місцях зосередження живої сили і техніки противника. Наші військові успішно відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Спірне, Майорськ, Одрадівка, Весела Долина, Водяне, Авдіївка, Безіменне та Новогригорівка” – підсумував Глава Луганської ОВА .

Додамо, що голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомляв, що вже  Розроблено чіткий алгоритм дій щодо деокупації населених пунктів Донецької області одразу після їхнього звільнення. 

“Я вже готуюся до того, як допомагати мешканцям деокупованих міст Донецької області — продуктами харчування, медичною допомогою, всім необхідним. Це зона моєї відповідальності. Вже продумуємо, як одразу ж під’єднати всю критичну інфраструктуру. Я зараз кажу не лише про Маріуполь, але й про іншу частину окупованих територій, ту саму Лиманську громаду. Я маю оперативну інформацію, що ані харчуванням людей, ані життєзабезпеченням окупанти не займалися. Вони не зацікавлені це робити. І, справді, повернути життя навіть у таких надскладних умовах може лише держава Україна”, — сказав Кириленко.

Він зазначив, що російські окупаційні війська вже показали, що їм чужі якісь людські принципи та принципи ведення війни.

“Напруженими напрямками щодо наступу ворога залишаються Бахмутський, Авдіївський, той же Лиманський напрямок. Але водночас у нас є чіткий алгоритм дій, який доведений моїм підлеглим. І при деокупації населених пунктів області ми відразу починаємо діяти за цим алгоритмом. Буде проводитись робота не лише щодо відновлення української влади, але й щодо забезпечення необхідної життєдіяльності для людей — забезпечити продуктами харчування, ліками, медичною допомогою. Тобто така робота ведеться. І як тільки момент настане, ми одразу переходимо до процесу реалізації”, — пидсумував глава області.