Донбас залишається епіцентром бойових дій в Україні, найактивніші бойові дії продовжуються на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Також у Луганській області ЗСУ витісняють ворога, росіянам там не вдається прорвати оборону. Про це сьогодні, 11 жовтня, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На ділянці фронту між Авдіївкою та Вугледаром за цю добу було проведено рекордних 58 атак ворога, 10 з яких у районі села Павлівка біля Вугледару, а 31 — на Авдіївському напрямку”, — зазначив військовий.

За його словами, на східному фронті щодня окупанти втрачають від кількох рот до батальйону.

Спікер також зазначив: армія РФ діє за радянськими методичками. А мобілізовані дратують російських офіцерів, адже їх практично без підготовки відправляють на фронт.

“Динаміка втрат залишається такою в останні два тижні. І можна сказати, що фактично від кількох рот до батальйону вони втрачають на східному фронті за добу. Це величезні втрати, незрівнянні ні з чим. Напевно, лише окрім Другої світової війни, у 21 столітті взагалі ніде такого прикладу не було. Це можна зрозуміти тільки, напевно, з того, що вони діють досі за радянськими підручниками, за радянськими методичками і за радянським відношенням до солдата та офіцера. Тобто просто як єдиний елемент, який забезпечує перемогу за всяку ціну. Коли весь світ переніс своє ведення бойових дій на технічні засоби максимально. І лише в російській армії досі солдат залишається головним методом прориву оборони противника”, — підкреслив Череватий.

Крім того, гість ефіру розповів про роль командувача військ РФ в Україні Суровікіна у війні, назвавши його радянською спадщиною.

Також, У селі Артема Щастинського району Луганської області партизани влаштували пожежу.

Українці підпалили штаб мобілізованих росіян. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram.

“Спрацьовано на відмінно. Партизани влаштували пожежу в штабі мобілізованих. Російські хлопчики “обдзюрилися” перед одним нашим патріотом. У нас героїчні люди! А цей парубок – взагалі супергерой”, – написав Гайдай.

Гайдай повідомив, що У тимчасово захоплених Лисичанську, Сіверськодонецьку та Рубіжному на Луганщині склалася найскладніша ситуація із виконанням обіцянок окупаційної “влади” дати компенсації за зруйноване житло.

Грошей людям не дали. Натомість запропонували пункт тимчасового розміщення.

Обіцянка виплатити компенсації за зруйноване житло була однією з “передвиборчих” напередодні фейкового референдуму в Луганській області. Проблему навіть “взяли під контроль” в окупованому Луганську, каже Гайдай.

“Втім, у Лисичанську навіть після цього не знайшли грошей, які зникли раніше. Замість компенсації за житло людям надали в користування пункт тимчасового розміщення”, – пояснив чиновник.

За його словами, згаданий пункт відкрили лише в середині листопада для 300 осіб.

“Де проживали ці люди останні пів року, де і як зимуватиме решта постраждалих лисичан, яких тисячі, поки що невідомо”, – зауважив Гайдай.

Невідоме й майбутнє випускників шкіл так званої ЛНР. За словами Гайдая, їх ще п’ять років не допускатимуть до єдиного російського екзамену на загальних умовах.

“Російський єдиний державний іспит не запровадять на тимчасово окупованих територіях як обов’язковий найближчі п’ять років. Це унеможливлює вступ абітурієнта до вищих навчальних закладів РФ на загальних умовах”, – додав Гайдай.

Тим часом на Луганщину продовжують надходити новомобілізовані. Відправлення груп загарбників відбувається без теплих речей, екіпірування, засобів захисту та зброї – їх обіцяють видати в районі ведення бойових дій, за даними ОВА.