Міністр оборони Олексій Резніков підтримує пропозицію Туреччини щодо зміни місця проведення засідань Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі. Пропонується перенести локацію з Мінська у Стамбул. Про це під час брифінгу заявив глава Міноборони.

Тут все просто: президент Ердоган публічно зробив таку пропозицію. Розкрию секрет: з нами велися консультації, коли я ще був учасником переговорної делегації України в ТКГ – ми відповідали ствердно “Так, ми згодні, якщо цей майданчик, наприклад, буде в Стамбулі”, – сказав міністр. – “Українська сторона готова до перемовин у Стамбулі. А також і в Женеві, й у Відні, у будь-якому місті, де є незаанґажованість, незалежність – найголовніше – від однієї зі сторін (перемовин), а саме Російської Федерації”, – заявив Рєзніков.

Нагадаємо, 3 лютого в Києві з офіційним візитом перебувала турецька делегація на чолі з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Туреччина тоді ж спрямувала пропозицію до ОБСЄ щодо проводення очної зустрічі Тристоронньої контактної групи замість Мінська в Стамбулі за умови консенсусу сторін щодо цього, і ці зустрічі можуть проводитися наживо, а не онлайн.

«У відповідь на запит голови ОБСЄ Туреччина попередньо запропонувала Стамбул як потенційне місце для проведення зустрічей ТКГ за умови консенсусу. За це я висловлюю свою вдячність Туреччині. Я поінформував учасників дискусій про можливість повернутися до особистих зустрічей», – йдеться у заяві.

Ердоган запросив президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна зустрітися у Туреччині для обговорення розбіжностей та подолання проблем. При цьому Росія не хоче «переїзду» ТКГ у Стамбул, а пропонує Москву, Донецьк чи Луганськ. Зокрема, таку думку висловив представник окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) у складі української делегації у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш у Фейсбуці.

“Сьогоднішнє засідання ТКГ було одним із найспокійніших на моїй пам’яті. І, напевно, найкоротшим – лише три години… ні про що серйозне не домовилися. Не видно, щоб переговорна стратегія РФ чи України змінювалася під впливом зовнішніх факторів”, – написав Гармаш.

За його словами, обговорюючи Стамбул як можливу локацію для зустрічей в офлайні, “міністр” “ЛНР” Дейнего зажадав від Турецької Республіки “офіційних документів з гарантіями безпеки” і визнання Туреччиною паспортів “ДНР”-“ЛНР” , оскільки не всі учасники їхніх “делегацій” мають українські або навіть російські паспорти.