Глава Європейської ради Шарль Мішель обговорив ситуацію у регіоні із президентом України Володимиром Зеленським.

Про це Мішель повідомив у своєму Twitter в суботу.

“Сьогодні вранці знову зв’язався з президентом Володимиром Зеленським, щоб обговорити останні події у ситуації в регіоні. Я підтвердив жорстку солідарність ЄС з Україною”, – написав Мішель у Twitter.

Президент Зеленський зазначив, що у розмові йшлося про поточну ситуацію навколо України та її деескалацію в межах усіх наявних форматів. 

“Провів телефонну розмову з Шарлем Мішелем. Обговорили поточну ситуацію навколо  та її деескалацію в межах усіх наявних форматів. Докладаємо дипломатичних зусиль для відновлення миру. Продовжуємо практично взаємодіяти в усіх напрямах. Вдячний  за незмінну підтримку”, – коментує Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем обговорив потребу підготовки широкого пакета європейських превентивних економічних та політичних санкцій проти Росії.

Основну увагу під час розмови було приділено координації міжнародних політико-дипломатичних зусиль з метою деескалації безпекової ситуації навколо нашої держави, зазначили у пресслужбі.

“Співрозмовники також обговорили питання підготовки Європейським Союзом вже на нинішньому етапі широкого пакета превентивних економічних, політичних та безпекових санкцій, які змогли б стримати потенційну подальшу ескалацію”, – йдеться у повідомленні.

 

Зеленський відзначив, що для України важливим є збереження єдності усіх країн-членів ЄС щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. 

Варто наголосити, країни ЄС єдині у тому, що Росія повинна понести високу ціну за нове вторгнення в Україну, однак досі не було погоджено, які санкції може бути запроваджено.

“Сьогодні наші партнери кажуть, що завтра може початися війна, якщо з російської сторони буде потужна ескалація, а потім будуть застосовані потужні санкції. Але якщо ми говоримо про політику санкцій і ймовірність ескалації, то виникає питання, чому ви не вводите санкції зараз, а чекаєте на ескалацію?”, – сказав Зеленський.

За його словами, навіть якщо запровадити потужні санкції, Росія може подивитися та вирішити, що впорається з ними, оскільки має фінансові резерви. Тому важливо прямо зараз “перевірити” режим президента РФ, вважає Зеленський.

Президент наголосив, що для всього світу буде помилкою залишити Україну на самоті з російською агресією.

“Світ не буде колишнім, якщо станеться війна, і Європа точно не буде колишньою”, – сказав Зеленський.