Вже шість одиниць ЗРК Stormer HVM надійшли в Україну з Великобританії.

На озброєння ЗСУ вже надійшли британські зенітно-ракетні комплекси Stormer HVM. У мережі опубліковані фото з установками в руках українських військових. Відзначається, що вже шість одиниць ЗРК Stormer HVM надійшли в Україну від Великобританії.

Ще в квітні міністр оборони Великобританії Бен Уоллес говорив про намір надати Україні британські ЗРК. Причому з установками поставлені сотні ракет Starstreak для цих комплексів протиповітряної оборони. Stormer HVM – це самохідна зенітна британського виробництва.

Бронемашина обладнана дизельним двигуном, який дозволяє їй розганятися до 80 км/ч. Запас ходу досягає 600 км. екіпаж складається з 3 осіб. На даху Stormer HVM встановлена поворотна пускова установка для восьми ракет Starstreak. Ще 12 ракет вміщує кормовий відсік в корпусі.

Характеристика:

  • Stormer HVM може виявляти літаки і вертольоти на відстані 18 км і 8 км;
  • Запуск ракети виконується менш ніж через 5 секунд після захоплення цілі;
  • Швидкість ракети Starstreak становить 1 км/с.

Додамо, ЗСУ взяли під вогневий контроль кілька об’єктів транспортної інфраструктури на тимчасово окупованій території. В районі села Зеленотропинське Херсонської області ракетно-артилерійськими підрозділами Збройних сил України в ході виконання вогневих завдань знищено батарею ЗРК С-300 російських окупантів.

Про це йдеться в повідомленні прес-центру Оперативного командування Південь в Facebook. Відзначається, що удар був нанесений у відповідь на ракетний удар 7 модифікованими ракетами із зенітно-ракетної системи С-300 РФ по Миколаєву. Крім того, підрозділи ЗСУ також взяли під вогневий контроль кілька об’єктів транспортної інфраструктури на тимчасово окупованій території.

“Що істотно обмежує маневреність і логістику ворожих військ”, – йдеться в повідомленні ОК Південь.