Один із “привидів Києва” розповів як він з побратимами розбивав росіян в небі

ТСН поспілкувалася з військовим пілотом винищувача МІГ 29 на псевдо “Джус”, який із перших днів повномасштабного вторгнення боронив Київ та всю Україну з неба.

«Джус» – єдиний на сьогоднішній день пілот повітряних сил України, який офіційно має позивний. І розкриває секрет «привида Києва».

«Це ми – це наш підрозділ, наша бригада, яка з перших годин війни обороняла Київ, область, Північ України – і боронимо зараз», – каже «Джус».

«Від першого дня війни вони (колеги із США – ред) питали: «як справи?». В такому інтенсивні вдавалося лише кидати – ми , живі, все ок. Одне з типових питань від американців було: «Невже вони (росіяни – ред) настільки тупі? І це нам на руку, це нас рятує, бо іноді маючи зброю… їх тактично «тупі» дії призводять до того, що їх задачі не виконуються і вони несуть втрати», – каже пілот.

«Коли американці вперше почули про легенду «привида Києва» – їх це настільки зачепило, що вони вигадали емблему привидів і цей шеврон почали продавати в США, збираючи кошти для нас… Це було грандіозною моральною підтримкою і наші льотчики прониклися і ця емблема стала практично офіційного для нашого підрозділу і на наших літаках ця емблема нанесена», – розповідає він.

Розповідає він і про свою трансформацію після 24 лютого. «Не сказав би, що зовсім інший, але певні блоки психологічні знімаються. Виконуючи навчальні польоти в тебе купа обмежень – документальних, навчальних, привал всіляких , тут в тебе не має обмежень, бо за такої війні ти просто можеш не добігти до свого літака», – переконує він.

«Від першого дня, збивали і літаки і ракети, статистику не можу озвучувати, але є нанесені позначки на наших літаках», – каже «Джус».

«Катапультуватися не доводилося – це крайня межа, Слава Богу, такого не було. Але мої колеги катапультувалися і успішно, і зараз вже знову в строю… А щодо відмови – посадка з одним двигуном для нас не проблема», – розповідає пілот про труднощі, які бували.

Українці в небі воюють на старих радянськмх МіГ-29 восьмидесятих років, винищувачах Су-27, штурмовикахСу-25 та бомбардувальникахСу-24.

«Сучасна повітряна війна – це війна цифр: дальностей, висот, кофіцієнтів, і який би ти не був герой, який би ти не був патріот – ти не можеш із залізяки витиснути більше, ніж в ній закладено…тільки хитрощами», – переконує «Джус».

Відповідає він і на питання, чому ж Росія не змогла завоювати перевагу в повітрі, якщо у них кращу літаки і значно більше ? «Вони себе дуже сильно переоцінили і недооцінили наші спроможності. Ми боронимо нашу країну, міста, сім’ї. Самі придумували тактичні прийоми, штуки, щоб обманути більш технологічного противника – це і спрацювало. Наші командири ставлять глобальну задачу, а як її виконувати, якими маршрутами, прийомами… Це ми вирішуємо. В той час, як у росіяни тупо виконують накази, навіть коли вони абсолютно смертельні для них», – переконує пілот.

«Джус» каже, що нам би потрібні більш сучасні літаки. «Пріоритет – на F16, це найпопулярніша платформа 4-го покоління. Він є найбільш оптимальний, бо нам треба не тільки якість, але й кількість». – каже він.

F16 один з найвдаліших винищувачів четвертого покоління. Здатен придушувати протиповітряну оборону противника. На озброєнні в 25 країнах. Випустили понад чотири з половиною тисячі таких літаків.

«F16 набагато більший, є певним конструкотором, на який можна підкидувати різне обладнання, зброю – тобто купуючи стару платформу на нього можна повний фарш докупити і мати сучасний літак», – пояснює боєць.

Палата представників Конгресу США схвалила фінансування підготовки українських пілотів на американських винищувачах, виділивши на це 100 млн доларів.

«Ми прийшли з американцями до того, що 3-6 місяців треба на перепідготовку льотчиків», – пояснює він.

Ну, і додає, що з отриманням таких бойових літаків війна зміниться кардинально.

«Ми значно знизимо наші втрати, ми захистимо міста від постійного ракетного терору , і набудемо спроможності для ефективного контрнаступу, зможемо боротися з їх ППО і зможемо наносити високоточні удари сучасною високоточною зброєю», – каже «Джус».