Гутерреш назвав умову, за якої буде посередником на “мирному саміті”

Напередодні Дмитро Кулеба запропонував провести “мирний саміт” на майданчику ООН. А його посередником, за словами глави МЗС, може стати Антоніу Гутерреш.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив Associated Press, що його уряд хоче проведення «мирного» саміту протягом двох місяців в ООН за участі генерального секретаря Антоніу Гутерреша як посередника.

ООН дала дуже обережну відповідь.

«Як неодноразово заявляв генеральний секретар у минулому, він може бути посередником, лише якщо всі сторони хочуть, щоб він був посередником», — заявила в понеділок речник ООН Флоренсія Сото Ніно-Мартінес.

Кулеба сказав, що Росія має постати перед трибуналом у справах про військові злочини, перш ніж його країна почне прямі переговори з Москвою. Однак він сказав, що інші країни повинні відчувати свободу співпрацювати з росіянами, як це сталося перед угодою про зерно між Туреччиною та Росією.

Кулеба також сказав, що він «абсолютно задоволений» результатами візиту президента Володимира Зеленського до США минулого тижня, і він повідомив, що уряд США склав спеціальний план, щоб ракетна батарея Patriot була готова до експлуатації в країні за менший термін. ніж шість місяців. Зазвичай навчання займає до року.

Кулеба під час інтерв’ю в МЗС заявив, що Україна зробить усе можливе, щоб виграти війну у 2023 році.

«Кожна війна закінчується дипломатичним шляхом, – сказав він. – Кожна війна закінчується в результаті дій, вжитих на полі бою і за столом переговорів».

Коментуючи пропозицію Кулеби, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив державному агентству новин РІА Новини, що Росія «ніколи не виконувала умови, висунуті іншими. Тільки наш власний і здоровий глузд».

Минулого тижня речник Кремля заявив, що жоден український мирний план не може бути успішним без урахування «реалій сьогодення, які не можна ігнорувати» — маючи на увазі вимогу Москви, щоб Україна визнала суверенітет Росії над Кримським півостровом, який був анексований у 2014 році. , а також інші територіальні надбання.

Кулеба зазначив, що український уряд хотів би провести «мирний» саміт до кінця лютого.

«Організація Об’єднаних Націй могла б бути найкращим місцем для проведення цього саміту, тому що мова йде не про те, щоб зробити послугу певній країні, – сказав він. – Це насправді про те, щоб залучити всіх».

На саміті Групи 20 на Балі в листопаді Зеленський зробив міжміську презентацію формули миру з 10 пунктів, яка включає відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, звільнення всіх полонених, трибунал для тих. відповідальність за агресію та гарантії безпеки України.

Відповідаючи на запитання про те, чи запрошуватиме Україна Росію на саміт, він сказав, що Москві спочатку потрібно буде постати перед міжнародним судом за воєнні злочини.

“Тільки таким чином їх можна запросити на цей крок”, – сказав Кулеба.

Про роль Генерального секретаря ООН Кулеба сказав: «Він довів себе як ефективний посередник і ефективний переговірник, а головне, як принципова та порядна людина. Тому ми будемо раді його активній участі».

Інші світові лідери також запропонували виступити посередником, наприклад лідери Туреччини та Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ знову применшив коментарі російської влади про те, що вони готові до переговорів.

«Вони (росіяни) регулярно говорять, що готові до переговорів, що неправда, тому що все, що вони роблять на полі бою, свідчить про протилежне», – сказав він.

Нагадаємо, Україна закликала країни-члени ООН позбавити Росію статусу постійного члена Ради Безпеки ООН і виключити її зі світової організації. Кулеба зазначив, що вони давно “готувалися до цього кроку, щоб розкрити махінації та позбавити Росію статусу”.

У МЗС заявляють, що Росія ніколи не проходила юридичну процедуру набуття членства та зайняття місця СРСР у Раді Безпеки ООН після розпаду Радянського Союзу.

«Це початок важкої битви, але ми будемо боротися, тому що немає нічого неможливого», — сказав він.