Скандальний законопроект, який уже назвали диктаторським, посилює контроль ЗМІ та дозволяє застосовувати санкції до будь-яких медіа: як російських, так і українських — аж до відкликання ліцензії — не чекаючи рішення судів.

Під час обговорення документа в кулуарах Ради виникла перепалка між Черваковою і колегою з фракції Іваном Вінником, який є одним з авторів законопроекту. Червакова заявила, що формулювання, які пропонуються в документі, «досить розмиті», і під визначення «сприяння тероризму» може потрапити будь-який ЗМІ. У відповідь на це Вінник заявив, що вона не читала законопроект. Але Ольга Червакова погрожувала йому порівняльною таблицею та підкреслювала, що документ вона все-таки читала.

Зазначимо, що законопроект №9275 зареєстрували в Раді 7 листопада вісім нардепів від БПП і «Народного фронту». Автори пропонують вважати тероризмом «надання інформаційної підтримки терористичним організаціям або будь-яким іншим незаконним збройним формуванням». Крім того, пропонується застосовувати санкції аж до закриття телеканалів та інших ЗМІ за рішенням Верховної Ради, яка надасть висновки РНБО.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Проти цього законопроекту виступила низка громадських організацій, включно з Національною спілкою журналістів України. Активісти заявили, що прийняття такого законопроекту призведе до прямої цензури та тиску на ЗМІ, і буде особливо небезпечним для свободи слова напередодні виборів.