Протягом останньої доби війська Російської Федерації на лівому березі Херсонської області атакували українські позиції тричі. У результаті були втрачені спостережні пункти на островах, а також загинули понад 60 окупантів.

Про це повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк під час ефіру однієї програми.

За її словами, російська армія тричі штурмувала позиції ЗСУ піхотою, проте не використовувала бронетехніку. Водночас українські сили продовжують зміцнювати оборонні укріплення на плацдармі та розглядають можливості його розширення.

 «Сили оборони працювали по знищенню автобронетехніки військ РФ — до 15 одиниць, є влучання в бойовий пункт боєпостачання і спостережні пункти на островах, які вони продовжують розгортати для того, щоб передбачити дії наших сил оборони», — розповіла Гуменюк.

Загарбники втратили чотири важкокаліберні гармати та понад 60 військових. Збройні сили України ведуть радіоелектронну боротьбу вздовж правого берега, щоб перешкодити військам РФ, розташованим на лівому березі, ефективно використовувати FPV-дрони.

 «Відсотків на 30- 40 вдалося наростити об’єм радіоелектронної боротьби. Це хороший показник. Тому що в сучасних умовах не тільки засоби вогневого ураження є ефективними і не завжди саме вони є ефективними», — повідомила керівниця пресцентру.

У селі Кринки на Херсонщині, де розташований військовий плацдарм, ситуація залишається складною, але українські військові успішно справляються з викликами.

 «Ситуація залишається досить складною, тому що дійсно утримувати плацдарм в умовах постійних штурмів дуже важко. Але наші підрозділи з цим справляються», — сказала Гуменюк.

Як попередньо повідомлялося, українські Збройні Сили продовжують розширювати плацдарм на лівому березі Дніпра. Українські захисники утримують свої позиції, систематично проводячи заходи з укріплення та розширення оборонного посту. Одночасно окупаційні сили здійснюють аеророзвідку, обстрілюють артилерією та використовують різні типи бойових дронів

Нагадаємо вам, що Воїни Збройних Сил, які проводять операцію на лівому березі Херсонської області, нещодавно оприлюднили ексклюзивний матеріал. Бійцям 35-го окремого батальйону морської піхоти вдалося підняти державний прапор на водонапірній вежі у селі Кринки, ще раз нагадавши окупантам, що Херсонщина належить Україні.

За повідомленням DeepState, противник продовжує атакувати логістичні маршрути та застосовує комплексні артилерійські обстріли неподалік від Кринок. Російський генерал Теплинський вважає, що таким чином можна ліквідувати плацдарм, але, як показав час, йому це не вдається. Битви продовжуються.

Варто зазначити, що це вже щонайменше другий випадок, коли український прапор піднімають у Кринках. Фотографію першого прапора опублікували 6 лютого. Таким чином, українці розвіяли ворожу пропаганду, яка стверджувала, що український плацдарм на цій території було знищено.

Наталія Гуменюк зазначила, що нашу оборону ускладнюють географічні умови. За спиною українських захисників – річка Дніпро, а за росіянами – суходіл, де вони успішно встановили значні оборонні споруди. Однак, навіть у таких умовах ворог обмежений у використанні бронетехніки під час проведення штурму.

 «Можемо засвідчити, що класична тактика проведення подібних штурмових дій передбачає підтримку сухопутних підрозділів за допомогою бронетехніки. Але втрачаючи її в неймовірних кількостях на перших штурмах, військове командування угруповання «Днепр», яке знаходиться на лівому березі з російського боку, припинили використання бронетехніки. Отже, вони вірять в Сили оборони, що коли ми підтягнемо туди свою бронетехніку, ворогу також буде вона потрібна для гідної протидії», – пояснила речниця.