Народний депутат (позафракційний) Надія Савченко, яку звинувачують у підготовці терактів, оголосила голодування.

Про це вона заявила під час засідання суду в середу, 5 грудня, відео якого оприлюднено на сторінці у Facebook.

"Я оголошую голодування, сухе. Не просто без їжі, а й без води. І це триватиме доти, доки мені не забезпечать відвідування банку, не оновлю електронний ключ, не подам декларацію до НАЗК, не виконаю свій обов’язок перед українським народом як народний депутат, доки мені не дозволять відвідування моєї сестри, моєї матері, моїх помічників у вільному доступі", – заявила Савченко.

Нардеп прийняла відповідне рішення, оскільки "слідчі СБУ шантажують і тиснуть на неї", вимагаючи негайного ознайомлення із матеріалами справи адвокатів, щоб приступити до розгляду справи по суті.

В обмін, на її переконання, пропонується можливість бачитися із рідними, помічниками, відновити електронні ключі, відкрити рахунок у банку для реєстрації кандидатом у президенти України.

Голодування доволі серйозний удар по орагнізму, особливо коли це голодування розпочинається після проведеної операції. Раніше сестра Савченко, зазначила, що якщо народний депутат Надія Савченко не отримає необхідну допомогу в слідчому ізоляторі СБУ після операції на коліні, їй може загрожувати довічне каліцтво. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Ослаблений операцією організм, просто не витримає, чергового голодування, вважають лікарі.

Нагадаємо, Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. 

Сама народний депутат відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її. З моменту затримання вона перебуває у СІЗО. Савченко загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

Разом із тим вона заявила, що йде в президенти України.