В опублікованих документах був пункт про пораду Вашингтона для українських захисників. Вони вважали, що утримати місто не вийде, проте через кілька місяців оборона все ще триває.

Сполучені Штати Америки закликали Київ залишити Бахмут ще у січні цього року, про що йдеться у “зливі” секретних документів Пентагону. Про це пише видання Washington Post 20 квітня.

В опублікованих в мережi документах йдеться про те, що Вашингтон попереджав Київ, що утримати місто буде складно і практично неможливо. Минуло понад три місяці, проте українські війська все ще борються із російськими окупантами за контроль над містом.

“Оцінка з позначкою “цілком таємно” попередила, що “постійне” просування Росії з листопада “поставило під загрозу здатність України утримувати місто”, і українські сили, ймовірно, будуть “наражатися на ризик оточення, якщо вони не відступлять протягом наступного місяця”, — йдеться у повідомленні.

Прогноз не здійснився, а що найголовніше — залишився поза увагою у Києві, оскільки влада прийняла рішення продовжити утримувати місто у зв’язку з його стратегічною військовою цінністю. Його не можна здавати окупантам через те, що це підтримує національний дух, а також деморалізує росіян.

Український полковник Павло Паліса заявив, що прибув на фронт у середині вересня і почув невтішні прогнози щодо Бахмута, проте ЗСУ все ще роблять все можливе для того, щоб утримувати оборону.

“Ці хлопці сказали: “Я не знаю, можливо, два чи три тижні”. Але через кілька місяців ми все ще тут, намагаючись зробити все можливе, щоб утримати місто”, — йдеться у повідомленні.

Також нагадаємо, що в районі Бахмута російські окупанти намагалися влаштувати спостережний пункт. Для цього ЗС РФ висунули на “майбутні” позиції так званих “копачів” з лопатами. Втім, завдяки роботі українських протитанкістів, спостережного пункту в окупантів не вийшло. Про це повідомляє пресслужба 30 ОМБр.

“Окупанти копали окоп, а викопали собі… Під Бахмутом два окупанти хотіли облаштувати спостережний пункт та взялися за лопати. Тим часом кмітливі протитанкісти 30 ОМБр взяли ПТРК “Фагот” і влупили по копачах ракетою. Фінал історії зрозумілий…”, — розповіли історію в пресслужбі бригади.

Варто зазначити, що поновлення Росією наступальних дій на Вугледарському напрямку є початком підготовки агресора до весняно-літньої воєнної кампанії, висловився в ефірі Радіо Свобода полковник СБУ, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко.

Костенко зауважив, атаки на Вугледар мають на меті розпорошити сили і засоби ЗСУ, й також Кремль не полишає мети взяття міста під свій контроль.

“Противник не втратив надію, і в планах у них до цих пір є захоплення усього лівобережжя, але, у першу чергу, Донецької і Луганської областей. Тому вони будуть робити все: техніка в них є, люди в них є, тому вони продовжуватимуть. І на інших напрямках також, на Запорізькому, в тому числі, думаю, ми побачимо їхні контратаки”, – сказав Костенко.

Російські окупанти не штурмували Вугледар понад місяць після гучного провалу наступальної операції і розгрому 155-ї бригади морпіхів. Тоді загарбники намагались оточити українських захисників, проте їм це не вдалося.

Розгром морпіхів під Вугледаром ознаменував серію невдач окупантів під час весняного наступу на сході й викликав хвилю обурення у провоєнної російської аудиторії.

Весь цей час окупанти накопичували під Вугледаром ресурси, зокрема, з 13 березня у 37 окремій мотострілецькій бригаді 36-ї армії Східного ВО проводилось бойове злагодження підрозділу “Шторм”. Командири підрозділів відкликали підлеглих з лікування та реабілітації.

Останні дві доби Вугледар знову опинився у центрі зосередженої уваги Генштабу ЗСУ. У вечірньому зведенні ГШ ЗСУ вказувалось, що “на Шахтарському напрямку протягом поточної доби ворог безуспішно вів наступальні дій в районах Пречистівки та Вугледара”.