Тема переговорів може бути використана президентом РФ Володимиром Путіним для поповнення запасів своїх військ перед початком нового наступу.

Про це, попередив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі в інтерв’ю The Telegraph.

Клеверлі сказав, що існує ризик того, що “перемир’я насправді буде використане Путіним для того, щоб підготувати більше військ і виробити більше боєприпасів, а також переобладнати і переозброїти свої пошкоджені збройні сили “.

Його попередження пролунало після того, як президент США Джо Байден заявив, що був би готовий поговорити з паном Путіним, якби той справді прагнув закінчити війну – чого поки не видно.

Президент Франції Еммануель Макрон також заявив, що продовжить розмову з російським лідером, щоб спробувати запобігти будь-якій подальшій ескалації і досягти “дуже конкретних результатів”, таких як забезпечення безпеки атомних станцій.

Однак Клеверлі, який цього тижня взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Бухаресті, поставив під сумнів, що Путін дійсно буде вести переговори “з добрими намірами”.

“Справа в тому, що ми повинні бути дуже, дуже обережними, якщо “мирні” переговори – і я використовую слово “мирні” в лапках – будуть ініційовані Володимиром Путіним”, – сказав він.

За його словами, якщо росіяни використають будь-яку паузу в бойових діях просто як прикриття для переозброєння, то в подальшому можуть бути ще більші проблеми.

“Тоді все, що станеться – ми знову побачимо точно такі ж сцени, але, можливо, через, я не знаю, шість, 12, 18 місяців”, – сказав він.