Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, коли завершиться режим воєнного стану на території десяти

Про це повідомляють ЗМІ.

Зокрема, Гройсман відзначив, що правовий режим воєнного стану перестане діяти відразу ж, як зникне загроза повномасштабної військової агресії з боку Росії.

"Якщо ми не будемо відчувати ніяких загроз, то ніяких підстав для продовження воєнного стану не буде. Також якщо ситуація нормалізується, можливо розглядати дострокове його припинення", – сказав Гройсман журналістам, це вже вирішуватиме Порошенко, як Гловкомандувач ЗСУ, підкреслив прем'єр.

Окрім того, уряд зробить усе для якнайшвидшої виплати по 100 тисяч гривень родинам захоплених Росією українських моряків. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ. "Жодних перепон не буде. Ми робимо все максимально швидко", – сказав Гройсман.

5 грудня, уряд схвалив постанову щодо виплати сім’ям військовополонених українських моряків, захоплених Росією,  по 100 тис. грн. Ці кошти вже передбачені у державному бюджеті на цей рік.

Урядовець також зазначив, що гроші можуть використовуватися на певні цілі — на правовий захист, на доставлення кореспонденції, передачі та інше, якщо ж кошти витрачатимуться на щось інше, не пов’язане з інтересами військовополоненого, за це може бути кримінальна відповідальність.

Проте, якщо Гройсман зазначає, що військовий стан може бути припинено, достроково, то у Полторака інша думка. Він заявляє, що в Україні може бути продовжено воєнний стан у разі агресії з боку РФ. Таку заяву зробив глава Міноборони Степан Полторак під час заходів, присвячених дню ВСУ.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За його словами, на сьогоднішній день в особливому режимі працюють не тільки військовослужбовці, а й оборонна промисловість.

Він зазначив, що починаючи з дня прийняття воєнного стану, українські воїни не тільки змогли впевнено припиняти агресію, але і швидко реагувати на загрози з боку ворога.

Однак, не все так добре після прийняття воєнного стану, так як, за словами Полторака, військову присутність РФ біля кордонів України істотно збільшилася: було 26 батальйонно-тактичних груп, а на сьогоднішній день їх вже 29.

Міністр оборони України додав, що продовжувати військовий стан чи ні, покаже час, а точне дії з боку Росії. Він пояснив, що Порошенко готовий скасувати військовий стан, але на це потрібні підстави.