Поки ми спали! В Байдена не підбирали слів — Білорусь відповість за все. Винних покарають — з рук не зійде! | Корупція Інфо

Поки ми спали! В Байдена не підбирали слів — Білорусь відповість за все. Винних покарають — з рук не зійде!

США заявили про “рішучу відповідь” Білорусі, якщо вона допоможе Росії вдертися на територію України. Зокрема НАТО може переоцінити свою військову позицію.

Про це повідомив офіційний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Нед Прайс.

“Ми дали зрозуміти Білорусі, якщо вона дозволить використовувати свою територію для нападу на Україну, то зіткнеться зі швидкою та рішучою відповіддю з боку США, наших союзників і партнерів”, – сказав дипломат.

Нед Прайс також зазначив:

“Якщо вторгнення відбуватиметься з Білорусі, якщо російські війська постійно дислокуються на їхній території, НАТО цілком може знадобитися переоцінити свою власну військову позицію у країнах, що межують з білоруською державою”.

Представники Conflict Intelligence Team, яка займається розслідуванням військових конфліктів, повідомили, що російську техніку помітили за 200 кілометрів на північ від столиці України.

До слова, раніше все це озброєння та службовців спрямували нібито для навчання до Білорусі.

На станції Річиця в Гомельській області здійснили вивантаження російських реактивних систем залпового вогню “Ураган”.

Пізніше з’явилося фото табору з військовою технікою у цьому районі, на ньому зображено транспортно-заряджаючу машину для “Урагану”.

“Варто відзначити, що в цьому районі немає полігонів, заявлених для російсько-білоруських навчань “Союзна рішучість”, які мають пройти у лютому”, – наголосили в CIT.

Окрім цього, Білий дім оприлюднив окремі деталі нових масштабних санкцій у разі нового вторгнення Росії в Україну.

Про це розповів на телеконференції у Білому домі високопоставлений американський чиновник.

Він зазначив, що США разом зі своїми союзниками та партнерами продовжують працювати над переліком жорстких економічних заходів, що будуть запроваджені проти Росії у разі її подальшого вторгнення до України та передбачають санкції з масштабними наслідками, які не розглядалися у 2014 році.

При цьому “поступовість” накладання санкцій закінчилася і цього разу США “розпочнуть з вершини драбини ескалації та залишаться там”, і цей сигнал до РФ донесено дуже чітко.

“Ситуація на російських ринках, вартість запозичень, курс російської валюти, а також ризик дефолту відображають серйозність економічних наслідків, які США можуть та запровадять проти російської економіки у разі подальшого вторгнення” – йдеться у резюме виступу, наданому українським посольством у США.

На додаток до фінансових санкцій, які матимуть негайний та видимий ефект з дня їх запровадження, США також готуються до застосування нових інструментів експортного контролю, що матимуть стратегічні наслідки для Росії в середньостроковій перспективі.

Зокрема, американська сторона розглядає можливість запровадження обмежень на постачання до РФ високотехнологічної продукції, що наразі є “важливим вкладом у стратегічні амбіції Росії”. При цьому передбачається заборона на експорт зі Сполучених Штатів до РФ певних товарів та технологій, а також, потенційно, заборона на постачання продукції не американського виробництва, що підпадає під режим експортного контролю з боку США.

Зазначається, що це не є вичерпним переліком секторів російської економіки, що постраждають у результаті застосування американських обмежень.

США розглядають всі опції та єдині зі своїми союзниками та партнерами щодо рішучості з питання запровадження серйозних наслідків для Росії у разі її подальшого вторгнення до України.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що розгляне персональні санкції проти Владіміра Путіна, якщо Росія вторгнеться в Україну.


Статті по темі