Ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман вважає, що, ймовірно, українські військові підуть у контрнаступ на південному напрямку.

В інтерв’ю “Обозревателю” він пояснив, що під час контрнаступу на цьому напрямку можна вийти на узбережжя Азовського моря та “відрізати” Крим від материкової частини РФ.

Такого висновку щодо контрнаступу Гетьман дійшов з огляду на важку військову техніку, яку Україна отримує від союзників. Північ нашої країни – лісиста місцевість, там важко застосувати таку техніку, на Донбасі вона, на думку майора запасу, теж не дуже доречна.

“Вони (важка техніка й танки) більш доречні на відкритій місцевості, де можуть робити велике просування на повному ходу і доволі швидко”, – каже Гетьман й припускає, що ця техніка призначена саме для південного напрямку, херсонських степів.

Він спрогнозував терміни контрнаступу ЗСУ: ймовірно, це станеться, коли підсохне ґрунт, – наприкінці весни-початку червня.
Російські військовослужбовці на окупованих територіях України панікують через майбутній контрнаступ ЗСУ.

“Сьогодні російські окупанти демонструють дійсно високий рівень нервозності. Вони трохи панікують, бо вони повноцінно не можуть передбачити, де відбуватиметься контрнаступ, якими силами ЗСУ”, – заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі телеканалу “Град”.

За його словами, на сьогодні є три вразливих для росіян плацдарми на фронті: Луганська, Запорізька області та Лівобережна Херсонщина.

“Цих трьох плацдармів їм достатньо, щоб нервувати, тому що вони не можуть там повноцінно сконцентрувати необхідні для оборони сили і засоби, – зазначив Коваленко. – Фактично у них не буде можливості тримати оборону. Це буде виключно ситуативно. Потім буде каскадне руйнування всієї оборони і втеча до Криму”.

Говорячи про терміни, коли може початися контрнаступ ЗСУ, експерт сказав: “Можливо, в квітні, можливо, в травні”.
Російські війська ближче до другої половини квітня втратять ініціативу на фронті і будуть переходити до оборони. Тоді з’являться передумови для атакувальних дій ЗСУ.

Таку думку висловив в ексклюзивному інтерв’ю ТСН керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Мусієнко назвав чотири фактори для успішного контрнаступу української армії:

“Перше – наявність зброї, вчасність її надходження. Я маю на увазі танки, бронетехніку, далекобійну артилерію.
Друге – швидкість і якість підготовки наших резервів, які навчаються за кордоном. Злагоджені підрозділи на тій самій новітній модернізованій техніці, яку надає Захід.
Третє – втрата ініціативи противником. Це середина-друга половина квітня.
Четверте – наявність погодних умов, усіх факторів, єдиного стратегічного задуму нашого командування, який буде застосований”.

Важкі танки, які передають Україні союзники, оптимальніше застосовувати для штурмових дій у Запорізькій області, ніж на Донбасі.

Таку думку висловив в ексклюзивному інтерв’ю ТСН військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
На запитання, чи зможе важка західна бронетехніка допомогти захисникам Бахмута, експерт відповів:

“Танки – не зброя оборони, а зброя нападу. Важкі танки ефективніше використовувати для наступальних операцій. Я не думаю, що саме “Челленджери” будуть направлені до Бахмута. Туди оптимально відправляти “Бредлі”, “Мардери”, бойові машини піхоти, французькі колісні танки, які ми зараз починаємо отримувати. Це найоптимальніший варіант, щоб допомогти нашим захисникам. Плюс авіація, яку ми отримуємо. МіГ-29 хоч якось намагатимуться прикрити нашу армійську авіацію – вертольоти та бомбардувальники зі штурмовиками”.

За його словами, британські “Челленджери” спочатку будуть призначені, по-перше, для навчання самих екіпажів плюс для наступальних дій.

“Швидше за все, це буде район Запорізького фронту – найоптимальніший варіант. Важкі машини краще використовувати на напрямках приазовських степів, а не донецького чорнозему”, – пояснив Світан.