Жодних прямих переговорів України із сепаратистами не було й не буде, заявляє керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Про це він написав у Фейсбуці, коментуючи заплановану на сьогодні зустріч політичних радників “нормандської четверки” в Парижі.

“Щодо “новини” в українській версії одного з німецьких ЗМІ. На щастя, окремі медіа не формують порядок денний української делегації. І, відверто кажучи, останнім часом з вуст різних німецьких політиків лунали настільки суперечливі заяви, що не вважаю за потрібне це коментувати. Вважаю, що оцінку їм уже дало наше Міністерство закордонних справ”, – пікдреслив керівник ОП.

Як зауважив Єрмак, давно не було зустрічей у Нормандському форматі, тому добре, що вона нарешті відбудеться.

За його словами, наразі конкретного порядку денного сьогоднішньої зустрічі немає.

“Можу сказати, про що планує говорити українська делегація. Ми говоритимемо про відновлення режиму повного припинення вогню, який, на жаль, працює з великими порушеннями. Говоритимемо про гуманітарні питання, про відкриття пропускних пунктів і про майбутню роботу Нормандського формату”, – повідомив очільник Офісу Президента України.

Позиція України, яку багато разів висловлювали на різних рівнях, є незмінною, вона відповідає українським інтересам, запевнив Єрмак.

За його словами, “жодних прямих переговорів із сепаратистами не було й не буде. А подібні вигадки з’являються завдяки маніпуляторам, які вже багато разів намагалися створити “зраду” на рівному місці: на режимі припинення вогню, обміні полоненими, роботі ТКГ”.

Як нагадав керівник ОП цим маніпуляторам, “у Нормандському форматі право затверджувати будь-які документи мають лише лідери держав. Усе інше – консультаційні моменти. Сьогодні ми будемо відстоювати українську позицію. Але її формуєте не ви, а український народ”.

“Нехай ті, хто беруть участь у створенні цих фейків, ідуть і собі на лобі малюють червоні лінії, а в нас вони, як і українські інтереси, прошиті на підкірці. Будь-які інсинуації чи маніпуляції – це інсинуації та маніпуляції людей, зацікавлених у зриві переговорів.

На відміну від деяких політиків, ані бізнесу, ані переговорів ми із сепаратистами не ведемо й ніколи не вестимемо”, – наголосив Єрмак.

“Я пам’ятаю, – зазначив керівнике ОП, – як певні політики запускали фейки навколо обмінів. Пам’ятаю, як вони запускали фальстарт обміну полоненими. Сьогодні кожен, хто створює новий фейк, має розуміти, що ставить під загрозу життя та здоров’я наших людей. Все. Досить. Не сьогодні. Ваш час минув”.

“Думайте головою, заспокойте вже свою жагу до влади”, – побажав Єрмак.

Нагадаємо, зустріч радників країн Нормандського формату відбудеться 26 січня.

Керівник ОП Єрмак розраховує, що на зустрічі вдасться пропрацювати кожен пункт Мінських домовленостей і розмова буде конструктивною.