ЗСУ на Кінбурнській косі  потіснили російські окупаційні війська. 

Про це заявила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. 

“У загальному можу зазначити, що ми суттєво потіснили ворога на Кінбурнській косі. Хоча раз на дві доби противник наважується витягнути артилерійську установку, щоб позначити свою присутність на західній частині Кінбурнської коси й обстріляти Дніпровсько-Бузький лиман, натякаючи на контроль за морськими транспортними шляхами. Однак стійкого перебування ворога там не фіксується”, –  наголосила Гуменюк в коментарі українським ЗМІ.

Водночас Гуменюк зазначила, що армія РФ не має успіху в наземних операціях та активізує авіацію на півдні України як певний “крок відчаю”.  

“Для них (росіян) дуже важко розміщувати артилерійські позиції на тих ділянках, над якими ми працюємо з вогневої точки зору, і зачищаючи смугу в 30 км, ми залишаємо дедалі менше і менше позицій окупантам, звідки вони можуть артилерією, мінометами завдавати ураження по правому берегу”, – зазначила Гуменюк. 

Вона вказала, що зменшивши свою наземну потужність, окупанти застосовують для ударів авіацію та БПЛА, якими раніше лише розвідували обстановку. 

“Наразі прив’язують до них розривні гранати і намагаються в такий спосіб вразити скупчення людей… У тому числі там, де роздається гуманітарна допомога”, – зазначила Гуменюк. 

Спікер констатувала, що використання ворогом авіації з керованими авіаційними бомбами, які він іноді собі дозволяє, це вже певний “крок відчаю”, тому що “більше використовувати нічого”. 

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня також вважає, що окупанти риють окопи в Криму, аби унеможливити втечу російських десантників. 
 

“На особисту мою думку, це скоріш за все, загородження від того десанту, який вони можуть наважитися висадити, щоб він не повтікав додому, там де вони поки що вважають свій дім. Тобто допомогти безпосередньо проти десанту ці окопи навряд чи зможуть, виходячи з того, що, напевно, багато хто з українців точно знає, як тримається піщані споруди на узбережжі Криму. Ми це добре пам’ятаємо і пограємося в пісочок іншим разом”, – розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня.  

Гуменюк наголошує, що російські війська дуже тісно прив’язані до класичних методичок, а креативне мислення для них не притаманне. 

“Саме для командування сил оборони та взагалі Збройних Сил України притаманне креативне рішення, тому їх класичний спосіб розв’язання питання, який передбачений ще підручниками багатьох десятиліть тому 20-го століття не допоможе”, – пояснила Гуменюк. 

Керівниця пресцентру додала, що окупанти діють за схемою:

“Потрібно рити окопи там, де може піти десант – риємо! Що будемо – не знаємо, але раємо”. 

Тим часом за інформацією Гуменюк у Чорному морі зменшилась кількість кораблів рф. Втім загроза залишається на дуже високому рівні.  

Корабельне угруповання наразі зменшено до 14 одиниць. На бойовому чергуванні з 6 залишено 4 ракетоносії — 2 надводні, 2 підводні. Максимально можливий залп “Калібрів” — 24. 

“Ми знаємо, що вони не повністю спорядженні. Однак рівень загрози оцінюємо як дуже високий. Погода псується, шторм роздувається, й скоріш за все буде ще маневрування й заведення в пункти базування. Пильність втрачати не можна, потрібно відстежувати й активність авіації, й наявність ракетоносіїв у Чорному морі”, — зазначила Наталя Гуменюк. 

Речниця ОК “Південь” додала, що не виключено застосування ворогом точкових ракетних ударів, хоча вони намагаються економити таку зброю.