Окупаційні війська Росії не досягли значного прориву під Авдіївкою, і є малоймовірним, що вони дадуть відсіч українським силам у місті.

Інформацію надали в американському Інституті вивчення війни.

Згідно з їхніми даними, російські війська захопили 4,52 квадратних кілометри території з різних напрямків навколо Авдіївки. Вони розташовані на відстані 3,32 кілометра від української передової, і заяви Росії про просування перебільшені.

Російські джерела стверджували, що ворожі сили намагаються створити котел навколо ЗСУ в Авдіївці, але швидко визнали, що нинішній прогрес є повільним. Дєніс Пушилін заявив, що говорити про «повномасштабний відхід ЗСУ з міста» поки рано, попри «певне просування Росії в цьому районі».

Зазначимо, російський «воєнкор» говорив, що російські війська вже просунулися на 12 кілометрів у напрямку Авдіївки, попри геолокаційні відеозаписи, які вказують лише на те, що станом на 12 жовтня російські війська здійснили обмежене просування на північний захід, південь і захід від Авдіївки та не відразу загрожували ЗСУ оточенням.

Українські сили, що обороняються, завдають відносно значних втрат і пригнічують матеріально-технічне забезпечення Росії поблизу Авдіївки. Аналітики вважають, що це уповільнює темпи просування окупантів.

Геолокаційні кадри вказують на те, що російські терористи втратили бронетехніку в кількості щонайменше батальйонної тактичної групи (БТГ) під час наступальних операцій навколо Авдіївки. Відомо, що з 10 жовтня під Авдіївкою українські сили знищили 33 російські бронемашини та 15 танків.

За скромними оцінками українські сили знищили щонайменше 36 російської бронетехніки, включаючи танки, бронетранспортери та транспортні засоби, – зазначили аналітики.