У двох третинах проваджень Державного бюро розслідувань, де фігурує Петро Порошенко, немає складу злочину. Включаючи останнє – про недостовірне декларування доходів. Насправді по Порошенку є інші серйозні кейси.

Таку думку 24 каналу висловив засновник експертної організації Statewatch Олександр Лємєнов.

Більшість справ Державного бюро розслідувань проти Порошенка спрямовані на те, щоб “збадьорити” його і тримати в стані нервового напруження. Але по Порошенку є дійсно серйозні кейси, які потенційно може розслідувати НАБУ. Це питання, де фігурують компанії, пов’язані з Порошенком або його оточенням, – наголошує Олександр Лємєнов.

Що відомо про справи ДБР проти Порошенка?

Порошенко фігурує в 13 кримінальних провадженнях. Остання – через можливе декларування недостовірної інформації ДБР відкрило справу проти Порошенка .

У всіх він проходить як свідок, тому підозр йому не вручали. ДБР розслідує можливий фіктивний продаж заводу “Кузня на Рибальському”, під час якого, за версією слідства, могло бути відмивання коштів.

А ексзаступник голови адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов подав до ДБР заяву про “захоплення влади” Порошенком у 2014 році. Порошенко приходив на допити двічі – 25 липня та 12 серпня, у вересні жодного разу.