У ворожих військах відзначається масове дезертирство. Керівництво окупаційної армії вдається до різних засобів, аби змусити росіян воювати.

Про це у стрімі на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов. Він нагадав, що у Генштабі ЗСУ повідомили про те, як у російській армії намагаються запобігти дезертирству.

Як зазначив військовий експерт, російські заступники командирів по роботі з особовим складом активно проводять роз’яснювальну роботу щодо запобігання дезертирству серед російських військовослужбовців.

До окупантів намагаються донести статті кримінального кодексу щодо покарання для військових. Усіх загарбників лякають, що з 2017 року ті російські військові, які самовільно залишили частину, отримали покарання від 4 до 12 років позбавлення волі,– розповів Жданов.

Він зазначив, що саме у 2017 році країна-агресор посилила відповідальність за дезертирство.

“Але ж Росія – це країна, яка не дружить з правами людини й не живе у правовому полі”, – зауважив Жданов.

Він зазначив, що “самовільне залишення частини” – це доволі розширений термін. І російське керівництво може трактувати його, як завгодно.
Російські окупанти не обмежуються лише залякуванням особового складу. Також, за словами військового експерта, в окупаційній армії широко розповсюджена практика застосування загородзагонів. Такі функції виконують:
ОМОН, який прибуває з Росії;
кадирівці;
Росгвардія.

“У випадку чого вони відкривають вогонь на ураження. Так само можуть чинити й самі кадрові військові”, – розповів Жданов.

Вагнерівці добивають поранених і розстрілюють відмовників
За його словами, раніше йшлося про те, що колишні в’язні, яких завербували у приватні військові компанії на кшталт “Вагнера”, не мають жодних прав. Вагнерівці добивають поранених, а тих колишніх ув’язнених, які не виконують наказів, розстрілюють.

Як у тому вислові: крок вбік – втеча, стрибок на місці – провокація. От приблизно так з ними й чинять,– зазначив Жданов.

Зараз же у такому ж становищі опинилися російські мобілізовані.

Не хочеш в атаку – будеш розстріляний на місці
Як розповів Жданов, у російській армії ніхто не рахується з настроями та потребами мобілізованих.

“Мобілізовані у них – як раби. Вони взагалі не мають прав”, – наголосив військовий експерт.

За словами Жданова, кадрові військові ставлять мобілізованих у першу лінію і женуть попереду себе в атаку. Якщо ті розвертаються назад, то по них відкривають вогонь зі всіх наявних засобів – зі стрілецької зброї, БМП, бронетранспортерів, кулеметів.

Не хочеш в атаку – будеш розстріляний на місці. Там доволі жорстоке поводження з мобілізованими. У такій атмосфері вони воюють сьогодні,– зазначив військовий експерт.
Він додав, що, на жаль, навіть попри такі умови, росіяни й далі воюють. А це створює труднощі для Збройних Сил України.
Жителі Криму завалили скаргами російське міноборони. Родичі незаконно мобілізованих та призваних до російського війська кримчан не дуже задоволені тим, як загарбницьке командування ставиться до свого особового складу.
Фактично всі підрозділи, в яких служать кримчани, були повністю чи частково переведені командуванням на самозабезпечення. Щоб солдати не помирали з голоду та не втомлювали керівництво безглуздими питаннями, коли їх нагодують, командири вирішили ввести систему обов’язкового забезпечення солдатів їх родинами.
Російські військові не мають мотивації воювати далі. Зокрема, на лівобережжі Херсонщини росіяни активно обстрілюють окуповані населені пункти й звинувачують у цьому ЗСУ. Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк вважає, що таким чином загарбники готують підґрунтя для своєї втечі.