До Великої Британії приєднаються ще кілька країн. Про це в ефірі національного телемарафону розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Думаю, що незабаром оголошуватимуть рішення. Проте перелік цих країн вузький, бо далекобійна зброя – це високосучасні технології. Відтак у цій коаліції не буде великої кількості країн. Проте далекобійна зброя в Україні обов’язково буде”, – сказав Кулеба.

Ріші Сунак на Мюнхенській конференції з безпеки сказав, що передасть Україні далекобійні боєприпаси та систему ППО. Він також готовий підтримати країни, які вирішать надати винищувачі. Сунак закликав створити військову стратегію щодо України й не зволікати із допомогою.

Ми оголосили, що розпочинаємо підготовку українських пілотів. Це довгострокова мета у збільшенні безпеки України. Але є певні складнощі у постачанні певних типів літаків. Наша позиція полягає в тому, що якщо інші країни зможуть негайно надати літаки, Сполучене Королівство з радістю підтримає їх у цьому, – заявив Сунак.

Крім цього, британський прем’єр підтримує членство України в НАТО. Він вважає, що Альянс має розробити безпекові гарантії й представити їх на саміті у Вільнюсі.

Нагадаємо, що  Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак рішуче виступив за членство України в НАТО. Водночас глава британського уряду очікує створення Альянсом гарантій безпеки для нашої країни до саміту у Вільнюсі, який відбудеться у липні.

Таку заяву британський прем’єр-міністр зробив на Мюнхенській конференції. Ріші Сунак переконаний, що Альянс повинен зробити усе для того, щоб війна в Україні більше не повторилася.

Ріші Сунак переконаний, що НАТО повинне гарантувати безпеку України. І зараз потрібно думати про майбутнє, за яке триває боротьба. За його словами, перемовини про гарантії потрібно почати якнайшвидше, щоб до саміту у Литві вони були готові.

Нам потрібно думати про майбутнє, як ми захищаємо безпеку України. Це розмова, яку ми повинні почати, тому що Вільнюський саміт є гарним місцем для завершення,

– наголосив Сунак.

Сунак також закликав союзників України надіслати більше артилерії, далекобійної зброї, танків і систем протиповітряної оборони, щоб Україна могла протистояти російському вторгненню. Крім того, на думку британського прем’єр-міністра, війна уже досягла критичної точки й Україна може отримати вирішальну перевагу, якщо їй нададуть необхідну зброю.

В той же час, Візит Президента США Джо Байдена до Києва у річницю початку російської агресії є чітким сигналом росії та світові, що Сполучені Штати будуть з Україною до перемоги, яка включатиме відновлення наших кордонів станом на 1991 рік.

Глава української дипломатії акцентував, що візит президента США до Києва відбувся не лише напередодні річниці повномасштабного вторгнення. Він нагадав, що саме в ці дні у 2014 році розпочалося захоплення Криму російськими військами.

«Тобто, це також буквально день, коли дев’ять років тому розпочалася російська агресія проти України. І це перший президент США, який з того часу відвідав Україну, Барак Обама цього не робив. Це чіткий сигнал про те, що США будуть з нами до перемоги, і ця перемога включатиме відновлення наших кордонів у форматі 1991 року. Це сигнал росії, це сигнал світу. І безумовно, що цей візит надихне наших друзів і внесе ясність і хитання в лави наших опонентів або так званих нейтральних», – сказав Кулеба.

Він додав, що візит відбувся «всупереч усім правилам», а з точки зору організації він взагалі є безпрецедентним в історії світової дипломатії.

За словами очільника МЗС, головний результат візиту – «це те, що в цей день президент США був у Києві».

«Навіть якби він нічого більше не привіз, а просто приїхав, це сам по собі був би найпотужніший результат. Але насправді результати є і більш детальні, конкретизовані. Це і пакет військової допомоги, який був оголошений, і домовленість двох президентів про те, що до річниці повномасштабного вторгнення буде ухвалений новий потужний санкційний пакет. І це будуть не лише санкції США, а на рівні G7, і синхронізація планів щодо дій України на полі бою, і обговорення поставок тієї зброї, яка в Україну Сполученим Штатами не поставлялася», – зазначив міністр.

За його словами, за результатами цього візиту підуть наступні рішення, які будуть вигідні нашій країні і перемозі.