Вже скоро очікується візит в Україну новообраного президента Молдови Маї Санду.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України після зустрічі глави МЗС Дмитра Кулеби з Маєю Санду під час візиту до Молдови.

“Дмитро Кулеба привітав Майю Санду із переконливою перемогою на президентських виборах і передав їй запрошення від імені президента України Володимира Зеленського відвідати Україну з візитом. Майя Санду прийняла запрошення і зазначила, що візит до України буде її першою закордонною поїздкою на посаді президента”, – йдеться у повідомленні.

Кулеба також подякував співрозмовниці за її чітку і послідовну позицію щодо засудження російської агресії та окупації РФ українського Криму, підтримки територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах. Він запропонував новообраному президенту Молдови взяти участь у діяльності ініційованої Україною Кримської платформи.

«Зі свого боку, ми і надалі підтримуватимемо територіальну цілісність Молдови в процесі придністровського врегулювання і спільно наполягатимемо на виведенні російських військ з регіону Придністров’я», – наголосив міністр.

У коментарі «Слово і діло» політолог-міжнародник Олександр Леонов відзначив, що зміна влади у Молдові може дати поштовх для нового етапу двосторонніх відносин і проблеми, що накопичились за останні роки, можуть бути розв’язані в рамках взаємовигідних економічних проєктів.

«Ми можемо очікувати більш чіткої проєвропейської позиції. З цієї точки зору Україні цікаво узгоджувати свої кроки з Молдовою й бути локомотивом, який буде узагальнювати правила, терміни, як країни будуть інтегруватися в ЄС», ‒ сказав Леонов.

Експерт відзначив, що коли країни об’єднуються у процесі євроінтеграції це полегшує процес переговорів та вигідно, як країнам-претенденткам, так і ЄС.

“Для України це цікаво, звісно, якщо буде досягнений консенсус та діалог, це буде заявка на регіональне лідерство. Більше того, проєвропейська Молдова – це питання національної безпеки України, враховуючи присутність російських військ у Придністров’ї. Дуже важливо, що новообрана президент Мая Санду говорить про це. Зокрема, це питання також має стати питанням обговорення лідерів», ‒ додав експерт.

Політолог нагадав, що питання співпраці було призупинене за минулої влади Молдови, тому прихід нового президента може стати поштовхом для розвитку двосторонніх відносин.

«Між Україною і Молдовою дійсно виникало багато питань, які залишилися невирішеними. Це і вихід Молдови до моря, і співпраця щодо спільного митного контролю. Але вони перебувають не у політичній площині, тому треба розвивати і шукати спільної мови в рамках взаємовигідних пропозицій», ‒ пояснив він.