Бельгія поставить Україні 2000 кулеметів та 3800 тонн палива для підтримки армії. До цих пір країна погоджувалася відправити військову техніку українцям, але без бойової зброї, про це повідомляє VRT.

Про це повідомив прем’єр-міністр Бельгії Олександр де Кро. Так уряд Бельгії відгукнувся на прохання України про допомогу.
Паливо буде видаватися з національних резервів Бельгії.

Також Брюссель Бельгія обмірковує, чи зможе надіслати додаткову допомогу зі своїх активних запасів. Зазначимо, що кілька країн ЄС, у тому числі Нідерланди, раніше також вирішили відправити зброю Україні.

Канцлер ФРН Олаф Шольц, який не лише відмовляв Україні у проханні надати зброю, але й забороняв партнерам по НАТО та членам ЄС поставляти Києву озброєння німецького виробництва, переосмислює позицію. Про це пише німецьке видання Bild з посиланням на урядові кола.

Видання стверджує, що німецький уряд дозволив Нідерландам передати українській армії 400 реактивних гранатометів Panzerfaust, поставлені раніше. Берлін також дав дозвіл Естонії на поставку в Україну старих броньованих гаубиць часів НДР, ідеться у статті. Щодо поставок зброї безпесередньо з Німеччини позиція уряду залишається поки непохитною, зазначає видання. При цьому, Німеччина хоче поставити в Україну 14 броньованих автомобілів і 10 тис. тонн пального.