Президент Володимир Зеленський затвердив склад Комісії з питань правової політики, яка, зокрема, здійснюватиме напрацювання правових засад щодо створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України окупованих територій та населення, що на них проживає. Рішення було прийнято після наради яка відбулась сьогодні, вранці.

Варто зазначити, що після того, як бойовики вранці 6 серпня під Павлополем одним пострілом вбили чотирьох українських військових, бійці ЗСУ без порушення Мінських угод були готові відкрити вогонь у відповідь.

Про це заявив сьогодні начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак.

Український генерал зазначив, що вогонь у відповідь по бойовиках українські військові на передовій Донбасу не відкрили тільки тому, що це було б неефективно — після пострілу з гранатомета бойовики відразу ж втекли з позиції, з якої стріляли.

«Відповідь військовослужбовці готові були дати, але, по нашій розвідувальній інформації, противник після нанесення обстрілу покинув свої позиції», — сказав Хомчак.

Повернемось до питання Донбасу. Відповідний документ опублікований на сайті глави держави у середу.

Згідно з указом, у складі Комісії з числа її членів утворюються 6 робочих груп – з питань підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України; розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя; розвитку кримінального права; реформування кримінальної юстиції; розвитку юридичної освіти; реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Також зазначається, що у разі потреби за пропозицією співголів Комісії у її складі можуть бути утворені інші робочі групи.

Так, до складу Комісії увійшли 83 особи.

Серед них співголова комісії, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Михайло Буроменський та заступник керівника Офісу президента, співголова Комісії Руслан Рябошапка.

Робочу групу з питань підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України очолив завідувач кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету “Києво-Могилянська академія Анатолій Заєць.

До складу цієї робочої групи увійшли також суддя Європейського суду з прав людини у відставці, доктор юридичних наук, професор Володимир Буткевич та представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський.

Робочу групу з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя очолив ректор Національної школи суддів України, доктор юридичних наук Микола Оніщук.

До складу цієї групи увійшли переважно судді, зокрема, Верховного суду, та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Робочу групу з питань реформування кримінальної юстиції очолив заступник Генерального прокурора України у 2015 – 2016 роках Віталій Касько.

Робочу групу з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій очолив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим, кандидат юридичних наук, доцент Антон Кориневич.

Також до складу цієї комісії увійшла екс-омбудсмен, представник України у робочій підгрупі з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі для досягнення цілей мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей Валерія Лутковська та також правозахисники, судді, адвокати та прокурори.