Південний плацдарм РФ скоро просто задихнеться — нас чекає масштабний відступ агресора.

Військовий експерт Петро Черник висловив думку, що доцільно відсунути лінію боєзіткнення у глиб суходолу на Херсонщині, щоб системи HIMARS могли ефективно працювати по Перекопському перешийку. 

За його словами, те, що Збройні сили України змогли утримати та взагалі створити плацдарм на лівому березі Дніпра, вже є успіхом.

«Чому він нам потрібний? Тому що Херсон мав би видохнути від артилерійських ударів. Маємо розуміти, що утворення справжнього великого плацдарму — це робота по Перекопському перешийку в потенціалі», — сказав він.

Згідно з думкою військового експерта, варто розглянути можливість відсування лінії боєзіткнення на 20-30 км у глиб суходолу.

«Але й росіяни це усвідомлюють. Бо, якщо Перекопський перешийок стане під повноцінний вогневий контроль ЗСУ, то південний плацдарм може задихнутися. На лівому березі точаться надважкі бої. Наразі складно спрогнозувати, де відбудеться точка перелому», — пояснив Черник.

Зазначимо, начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк вказала, що на півдні противник обережно використовує тактичну авіацію і намагається змінити свою бойову стратегію. Вона зауважила, що минулий тиждень був важким, але загальна напруженість трошки знизилася порівняно з попередніми тижнями.

«В нашій зоні відповідальності, очевидно, було зниження активності тактичної авіації. Пов’язано це було, переважно, з погодними умовами. Крім того, ворог робить висновки з тих уражень, які мав наприкінці минулого року, і вже досить феєрично – на початку цього», — зазначила вона.

Так, додала речниця, вишукуючи нові пускові рубежі, ворог обережно застосовує тактичну авіацію.

«Все рідше її намагається використовувати в нашій зоні відповідальності. Але все ж таки в абсолюті не відмовляється», — сказала Гуменюк.