Конституційний Суд призначив спеціальне засідання, щоб розглянути питання про істотний дисциплінарний проступок відстороненого голови КСУ Тупицького. Він у свою чергу таке рішення вже ніби скасував.

Про те, що проступок Тупицького незабаром розглядатимуть, повідомив під час засідання Великої палати Конституційного Суду заступник голови Сергій Головатий. На даний момент саме він виконує обов’язки голови КС.

Про те, що це засідання відбудеться вже наявне розпорядження. Тема того, що саме там розглядатимуть сплила  на засіданні КС 11 березня. Суддя Віктор Кичун бажав внести питання про розгляд проступку Тупицького до порядку денного.

Однак, як зазначив виконувач обов’язків голови КС Сергій Головатий, це не варто робити, оскільки вже є окреме розпорядження. Суддям відомо, що засідання буде 17 березня.

Засідання відбудеться для розгляду звернення про:

вчинення суддею Тупицьким істотного дисциплінарного проступку,

грубого та систематичного нехтування своїми обов’язками,

Це, як зазначили у зверненні, є неприпустимим зі статусом судді або виявленням його невідповідності займаній посаді.

Як повідомив у своєму телеграм-каналі екснардеп і журналіст Сергій Лещенко, розглядати питання про проступок Тупицького ініціювало ДБР.

Але через півтори години це розпорядження Головатого сам Тупицький скасував як незаконне. Його розляд він нібито переніс на наступну середу.

«Іншими словами, Тупицький продовжує себе вважати головою КС і блокує розгляд питання свого звільнення. Головатий не здався і спробує провести засідання в четвер», – написав Лещенко.

В той час, суддям КС роздали під розписку два томи матеріалів, зазначає Лещенко:

Через Зуєвський завод.

Через публікації на сайті КС рішень Тупицького вже після його відсторонення.

Щодо обставин перебування Тупицького в окупованому Криму.

Нагадаємо, Олександра Тупицького відсторонив президент Володимир Зеленський. Тупицького відсторонили з посади судді КСУ 29 грудня 2020 року. Проти Тупицького тоді ж порушили кримінальне провадження. Справа про підкуп свідка та надання неправдивих свідчень.

Спроби Тупицького повернутись до виконання своїх обов’язків у КСУ поки невдалі. Касаційний адміністративний суд  Суд завернув позов Тупицького щодо його відсторонення Зеленським залишив без розгляду його позов – через протермінування часу оскарження.