Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що ніякого впливу нові санкції Росії проти керівництва Верховної Ради і нардепів фракції «Слуга народу» мати не будуть.

Про це Подоляк заявив в коментарі LIGA.net.

«Виглядає безглуздо, почасти неадекватно і точно нерозумно», – зазначив Подоляк

“Очевидно, що подібний “санкційний механізм” в Росії знову реанімували ті, хто давно не чув від підлеглих здорової критики своїх, безумовно, “геніальних” ідей. Там просто не наважуються вже говорити правду про недієвість і інфантилізм подібних ідей і з серйозними обличчями виконують навіть відверто абсурдні рішення “, – сказав він.

Подоляк також розповів, що санкції Росії ніяк не вплинуть на українських чиновників і політиків.

“У глави ВР, наших депутатів на сьогодні немає і не може бути ніяких істотних інтересів в Росії, які могли б постраждати від такого рішення по “санкціях”. Медійний же ефект також вкрай сумнівний. Швидше, це виглядає анекдотично. І швидше за все, необхідно для посилення, скажімо так, істеризації власного населення “, – повідомив він.

Також він відзначив присутність в новому списку глави Конституційного суду Олександра Тупицького (який володіє земельною ділянкою в окупованому Криму – Ред.).

«Якщо людина купує землю в окупованому Криму і намагається приховати цей факт від нашої держави, то ніяким списку такої людини не врятуєш», – вважає Подоляк.

За його словами, єдиною вірною реакцією на дії Росії буде сухе міністерська заява.

Олександр Корнієнко, голова партії “Слуга народу”, розповів, чи будуть ініціювати перевірки депутатам, які не потрапили до переліку санкцій РФ.

Про це пише видання “Страна”.

“Точно не будемо, не ми цей список формували. Його формувала інша країна. У них така думка, ми її побачили. Висновки суспільство для себе може робити, але юридично ніяких підстав когось перевіряти немає і взагалі щодо їх якусь позицію формувати. Для мене всі депутати фракції “Слуга народу” однаково важливі і однаково патріоти, незалежно від того, є вони десь чи ні “, – заявив Корнієнко.

Варто відзначити, що 11 грудня, прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін розширив список санкцій проти України. В основному список розширений за рахунок нардепів від фракції “Слуга народу”. Там є глава фракції Арахамія, його заступники, Андрій Герус, Олександр Качура, Максим Бужанський, Ольга Василевська-Смаглюк, Микита Потураєв, Микола Тищенко та багато інших.