Представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді Федір Веніславський хотів би почути мотивацію п'ятого президента країни Петра Порошенка про направлення в 2015 році в КС подання про конституційність позбавлення Віктора Януковича звання президента України.

Про це він розповів  журналістам у коментарі.

"Як представник президента в Конституційному суді я здійснював ревізію конституційних подань від президента і знайшов дуже цікаве подання, внесене попереднім президентом Петром Порошенком, яке стосується позбавлення звання президента України президента-втікача Януковича", – каже Веніславський.

У цьому конституційному поданні Порошенко доводив, що закон, яким Янукович був позбавлений звання президента України, є неконституційним, порушує цілий ряд норм Конституції України.

Веніславський зазначив, що в Офісі президента на сьогоднішній день "збиті з пантелику, що робити з цим поданням".

"Бо якщо відкликати його, то виникне питання в зв'язку з тим, що подання так довго розглядалося, і тепер ми його відкликаємо. А підтримувати – нас звинуватять у бажанні, щоб попередній президент Янукович був відновлений у званні президента України", – пояснює він .

"Поки навіть не знаємо, що робити з цим поданням, підтримувати його або відкликати. І хотілося б, звичайно, почути мотивацію Петра Порошенка про внесення цього подання в 2015 році", – додав він.

Він зазначив, що мотивація, навіщо Порошенко його вносив та ініціював, незрозуміла ОПУ.

"Можливо, це було не стільки в інтересах Януковича, як Петро Олексійович Порошенко переживав про своє майбутнє", – підкреслив представник Зеленського в КС.

Як відомо, четвертий обраний український президент Віктор Янукович втік з України 21-22 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані, який виступав проти нього і проти відмови від курсу на євроінтеграцію. Він переховується в Росії, президента якої – Володимира Путіна – Янукович просив про військову підтримку.

4 лютого 2015 року Верховна Рада законопроектом позбавила Януковича звання президента, а 9 лютого документ спрямований на підпис п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Ініціатори закону вказували, що Янукович "узурпував владу та призвів до підриву основ національної безпеки і оборони України, а також протиправного порушення прав і свобод людини", а зараз перебуває у розшуку правоохоронних органів.