Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що після розпаду СРСР у 1991 році українці на референдумі нібито голосували за союз з Росією.

В інтерв’ю він підкреслив, що люди нібито вірили в те, що незалежність буде можлива без відділення від Росії.

“Голосували всі, але думали по-різному. Я колись поцікавився, а чого ви голосували так активно, вони сказали: “Ми думали, що це буде Україна незалежною, але з Росією”, – сказав Кравчук.

Він додав, що українці нібито думали, що ухваленя Акту про незалежність гарантуватиме її широту тільки в економічній і соціальній сферах життя країни.

“Тобто, вони не бачили незалежність як державу окрему, це потрібно знати. А те, що ми думали і вирішували в Біловезькій пущі, – ми говорили про державу. Так, союз держав, але про державу”, – резюмував перший президент України.

А ще Перший президент України заявив, що позитивно ставиться до Рената Ахметова, а журналісти шкодять Україні, коли ставлять під сумнів його чесність.

“Він (Ахметов) дуже багато робить, щоб конкретно допомагати Україні, особливо тим регіонам, які страждають. Майже півтора мільйона пакетів допомоги він вже видав людям, які цього потребують. Десятки, сотні, може й тисячі вже людей, дітей, яким допоміг Фонд Ріната Ахметова”, – сказав Кравчук.

Відповідаючи на питання, як Ахметов ці гроші заробив, перший президент несподівано сказав, що це не має значення і необхідний суд.

“Це не має значення! Якщо він заробив неправильно або злочинно, то нехай це скаже суд. Ми не маємо права з вами так судити”, – сказав він.

За словами Кравчука, журналісти не повинні брати на себе роль прокурорів.

“Одна фраза ваша – “як він заробив” – означає, що ви маєте сумнів, що він заробив їх чесно. Не нав’язуйте цей сумнів мені. Є позиція людини, а є презумпція невинуватності. От коли суд скаже, що хтось винен – тоді ви маєте право це повторювати. До цього ви не маєте такого права. Ви шкодите своєю такою позицією українському суспільству. Я хочу, щоб ви це знали”, – сказав перший президент.

Також Кравчук заявив, що позитивно ставиться до народних депутатів від ОПЗЖ Юрія Бойка та Нестора Шуфрича, однак не поділяє їхні політичні погляди.