20 травня стало «чорним понеділком» для підрозділів ЗС РФ, що знаходяться біля кордону з Україною. За добу ЗСУ відправили на лікарняні ліжка величезну кількість російських військових.

Перший інцидент стався в селі Безіменне, розташованому приблизно за кілометр від кордону з Сумською областю України. Ймовірно, ЗСУ за допомогою безпілотника скинули боєприпас на групу російських окупантів, у результаті чого було пошкоджено кілька будинків і поранено двох російських військових.

Другий інцидент стався в селі Журавлівка, що межує з Харківщиною. Там окупанти потрапили під мінометний обстріл, внаслідок чого п’ятеро з них отримали різні поранення.

Третій інцидент стався на позиціях військових РФ у районі контрольного пункту пропуску «Суджа» в Курській області. Там ще двоє російських прикордонників отримали поранення в результаті удару з боку України.

Варто зазначити, що у цьому місяці російські війська прорвали кордон між Росією та Україною і рухаються у напрямку Харкова. Військові аналітики стверджують, що Росії не вистачає військ для захоплення міста, але вона може просуватися на відстань артилерійського вогню, що призведе до ще більшого припливу біженців, пише The New York Times.

У той час, коли російські війська відновлюють контроль над територіями, з яких вони були вигнані наприкінці 2022 року, українські військові прийняли стратегію проведення бойових дій зі збереженням більш укріплених позицій шляхом повільного відступу.

«Хоча навряд чи ця стратегія є ідеальною — а розповіді командирів і солдатів свідчать про те, що Україна реалізувала її з деякими помилками — тактика оборони з одночасним відступом невеликими кроками дозволяє слабшим силам завдати нападникам значних втрат. Ті, хто наступає, повинні штурмувати ряд за рядом позицій, просуваючись вперед, постійно прориваючи укриття і наражаючи себе на артилерійський обстріл», — пише видання.

Україна, маючи обмежену кількість військ та недостатню кількість боєприпасів, вимушено використовує цю стратегію з необхідності після того, як російські війська захопили місто Авдіївка в лютому, зазначає NYT.

«Тактика росіян радикально змінилася порівняно з 2022 роком», — сказав капітан Петро Левковський, начальник штабу батальйону оперативного призначення 13-ї української бригади. Тоді, за його словами, «вони прийшли колонами, йшли на Харків, тому що думали, що їх будуть чекати».

В цей час, за словами військового, росіяни «стріляють з артилерії на великі відстані, знищують все, потім маленькими групами переходять до штурму, але у великій кількості, з різних напрямків».

«На генералів чекає гра в здогадки. Як далеко просунеться Росія, залежить від того, скільки солдатів виставлять обидві сторони. Для України цей розрахунок означає переміщення захисників з інших потенційних об’єктів атаки», — пише видання.

«Війна є інтерактивною,» — відзначив у телефонному інтерв’ю Йохан Норберг, старший військовий аналітик Шведського агентства оборонних досліджень. «Те, що роблять або не роблять українці, так само важливо, як і те, що роблять росіяни».

При цьому, за його словами, захоплення Харкова вимагатиме від Росії «не кількох тисяч, а сотень тисяч» солдатів.

Також варто нагадати, що російські окупанти наблизилися до центральної частини Вовчанська на Харківщині. Про це повідомляє NYT. Зазначається, що заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха повідомив, що українські війська зазнали втрат близько 40% міста.