У спільній декларації, підписаній президентом України Володимиром Зеленським та його турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом зафіксовано, що Туреччина підтримує перспективу вступу України в НАТО.

Про це повідомляє сайт Офісу президента.

Туреччина підтримала перспективу членства України в НАТО, зокрема її наміри отримати План дій щодо членства в Альянсі найближчим часом. Крім того, сторони домовилися продовжити співпрацю для захисту прав людини в окупованому Криму, а також для звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України, включно з кримськими татарами.

Також Туреччина виступає проти наростання напруги в Чорноморському регіоні, підтверджує підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, передає його пресслужба.

«Наша першочергова мета – щоб Чорне море залишалося морем миру, спокою і співпраці. Ми не хочемо наростання напруги в нашому регіоні під будь-яким приводом. У цьому контексті я обмінявся думками з моїм другом (Володимиром Зеленським – ред.) щодо поточної ситуації на сході України. Ми віримо, що нинішню кризу можна вирішити мирним дипломатичним шляхом на основі принципів територіальної цілісності України і міжнародного права», – заявив Ердоган.

Він сказав, що Туреччина готова надати будь-яку підтримку для того, щоб знизити напругу, що почала наростати останнім часом, і продовжити підтримку режиму тиші і врегулювання конфлікту через діалог на основі Мінських домовленостей, додавши, що Туреччина послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не визнає анексію Криму.

Ердоган підкреслив, що Туреччина підтримує Кримську платформу і додав, що країна вважає своїм обов’язком поліпшити становище кримських татар, які змушені були залишили батьківщину.

Володимир Зеленський зазначив, що бачення Києва та Анкари в питаннях викликів у Чорноморському регіоні збігаються – «як щодо самих загроз, так і щодо шляхів належного реагування на ці загрози».